Za nami pierwsze „Śniadanie Biznesowe” podczas którego Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski spotkał się z właścicielami i przedstawicielami wałeckich przedsiębiorstw. Głównym tematem spotkania było utworzenie „Rady Przedsiębiorczości” jako organu doradczego burmistrza oraz rozbudowa infrastruktury technicznej na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Podstrefy Wałcz” przy ul. Południowej i Strefowej.

Mieszkańcy Wałcza !

Burmistrz Miasta Wałcz informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu zgodnie z § 23 ust. 1 i ust. 2, ust. 3 pkt 2), ust. 4 pkt 1), ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r, w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294) przedłożył  ocenę obszarową jakości wody z wodociągu publicznego w Wałczu za 2018 r. Dokonanie przedmiotowej oceny umożliwiły podejmowane w 2018 roku działania w myśl art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t j. Dz. U. z 2019 r., poz. 59) i art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 07 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzeniu ścieków (Dz. U. z 2018 r., poz. 1152 ze zm.) oraz prowadzona kontrola wewnętrzna przez producenta wody Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wałczu.

Od 1 stycznia 2019 rozpoczęła się realizacja projektów rewitalizacyjnych: pn. „Społeczna Rewitalizacja”, “Poszukiwacze Zaginionych Inicjatyw” oraz “Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, w ramach, których planowane jest wsparcie skierowane dla 71 gmin w województwie zachodniopomorskim.

Już od dziś wszystkie maluchy odwiedzające z rodzicami Urząd Miasta w Wałczu będą miały kącik dla siebie. Na najmłodszych czekają kolorowanki oraz zabawy edukacyjne.

Urząd Miasta Wałcz, Szkoła Tańca "ASTRA -LUNA" oraz Wałeckie Centrum Kultury zapraszają serdecznie na wielkie widowisko taneczne. Już 23 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wałczu odbędzie się 3 Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotą Koronę Wałcza” pod patronatem Burmistrza Miasta Wałcz. Turniej wchodzi w cykl czterech Turniejów "Astra GRAND PRIX".

Piąty turniej bokserski zorganizowany przez wałecką Koronę cieszył się jak dotąd największym zainteresowaniem, a liczna międzynarodowa obsada świadczy o stale rosnącym prestiżu i poziomie sportowym imprezy.
Pierwotnie organizatorzy planowali przeprowadzić zawody w swojej sali bokserskiej przy ul. Bydgoskiej. Jednak liczba spływających zgłoszeń zmusiła działaczy Korony do zmiany sali na większą.

Od 4 marca wchodzi w życie elektroniczny dowód osobisty, tzw. E-dowód. Nowy dokument tożsamości nadal będzie potwierdzał tożsamość i obywatelstwo oraz uprawniał do przekraczania granic niektórych państw, ale dodatkowo zostanie wyposażony w warstwę elektroniczną. Dzięki warstwie elektronicznej, nowy dowód osobisty będzie bezpiecznym narzędziem do komunikacji obywatela z administracją publiczną, służbą zdrowia oraz podmiotami komercyjnymi. E-dowody z zewnątrz będą podobne do obecnych dowodów, wewnątrz natomiast będzie znajdował się chip zawierający w swojej pamięci m.in. dane do identyfikacji osoby, zdjęcie biometryczne. Warstwa elektroniczna będzie zawierała następujące certyfikaty:

Szanowni Państwo,

Od 4 marca wchodzi w życie elektroniczny dowód osobisty, tzw. E-dowód. W związku z tymi zmianami na dzień 1 marca 2019r. Ministerstwo Cyfryzacji zaplanowało przerwę techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. W tym dniu sprawy związane ze złożeniem wniosku o dowód osobisty, odebranie dowodu oraz zgłoszenie utraty dowodu będzie możliwe tylko do godziny 11:30.

Ślub to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie w życiu każdej pary. Tysiące przygotowań, aby wszystko było idealne, zaproszenia, kwiaty, muzyka, eleganckie stroje, a potem ta niesamowita atmosfera i miłość, która unosi się w powietrzu. Dziś mogliśmy być częścią tego pięknego wydarzenia. Pani Iwona Foltyńska i Pan Piotr Klekot zawarli związek małżeński w miejskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Było naprawdę pięknie i wzruszająco.

W piątek 22 lutego br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałczu odbyły się wyjątkowe  jubileusze pożycia małżeńskiego 60-lecia Państwa Stanisławy i Antoniego Kwiatkowskich oraz 50-lecia Państwa Krystyny i Kazimierza Oberców, Janiny i Czesława Lubiańców oraz Elżbiety i Andrzeja Cegiełów.

Diamentowe i Złote Gody to jubileusze niezwykłe, które są wyjątkową  okazją
do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

Tematy szkoleń: "Rodzic w Internecie", "Działam w sieciach społecznościowych" oraz "Tworzę własną stronę internetową (blog)"


Założeniem szkoleń jest podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców miasta Wałcz. Szkolenia mają zachęcić do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych z wykorzystaniem konta ePUAP i profilu zaufanego), nauczenia swobodnego poruszania się w portalach społecznościowych, czy też ochrony swoich dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z Internetu.

Osoby, które już się zgłosiły do projektu oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne oraz otwierające projekt, które odbędzie się:

26 lutego 2019 r. o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 5 os. Dolne Miasto 14a, sala nr 10 (parter budynku)

Mu­zyka to naj­subtel­niej­sza for­ma prze­kazu. Można stwier­dzić, że żad­na dzie­dzi­na sztu­ki nie po­rusza ani nie wpływa tak na podświado­mość.
Muzyka ma zbawienny wpływ na rozładowanie emocji, poprawę samopoczucia, budowanie bezpieczeństwa i wyrażenie siebie.

W sobotę, tj.16 lutego br. w Hali Widowiskowo Sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków odbył się Pierwszy Turniej Piłkarski dziewcząt o puchar Burmistrza Miasta Wałcz z okazji wyzwolenia naszego miasta. Turniej piłkarski otworzył Wiceburmistrz Adam Biernacki.

Przejażdżki rowerowe są najbardziej popularną formą aktywności ruchowych, które bardzo często wskazane są przez lekarzy osobom w każdej grupie wiekowej, a w szczególności osobom chorym, wymagającym rehabilitacji, chcącym podnieść swoją sprawność fizyczną. 

 

SENIORZY MAJĄ GŁOS

Współcześni seniorzy to osoby, które chcą aktywnie kształtować swoją przyszłość i decydować o najbliższym otoczeniu. Na własną rękę włączają się w interesujące projekty obywatelskie i chcą się rozwijać, by nadążać za młodszymi. Uczestniczą w zajęciach, biorą udział w debatach czy konsultacjach społecznych - wykorzystują czas, który zyskali dzięki emeryturze, by pozytywnie wpływać na swoje najbliższe otoczenie. To obywatele świadomi, z dużym doświadczeniem życiowym, których opinia jest dla nas bardzo ważna.