5 lutego dla niektórych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 5 im. "Jasia i Małgosi" w Wałczu to dzień wyjątkowy!

Dzieci odwiedziły mury Urzędu Miasta, zostały oprowadzone po najważniejszych salach w mieście i poznały urzędowych superbohaterów - specjalistów, inspektorów, sekretarkę burmistrza (nazwaną panią o supermocy) oraz  naczelnik Wydziału Inwestycji i Realizacji Projektów - Hannę Szynkaruk-Szpyndę, ale także i przede wszystkim - zastępcę burmistrza miasta - Adama Biernackiego.

Pan burmistrz oprowadził dzieci, tłumacząc im, czym zajmują się pracownicy, z jakimi tematami można się do nich zwrócić oraz jakie decyzje podejmowane są w gmachu urzędu. Nie wszystko należało tlumaczyć, bo młodzi adepci pracy urzędniczej wiedzieli więcej, niż mogłoby się wydawać. Największą popularnością spośród wszystkich miejsc odwiedzonych w czasie wizyty cieszył się gabinet burmistrza Macieja Żebrowskiego - zwłaszcza biurko i telefon (na kablu!) oraz sala sesyjna z mikrofonami. Jakby mało było wrzawy bez mikrofonów - podopieczni mieli okazję przetestować ich działanie. Spotkali się również ze strażnikami miejskimi i obejrzeli salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Było wesoło i radośnie.


A na pytanie - "Czy ktoś z Was chciałby pracować w urzędzie?" padła odpowiedź - "tak, ale na stanowisku burmistrza!"


Grunt to właściwe aspiracje.

PS. Czekamy na rewizytę!