Z wielką radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu otrzymała "Krajową Odznakę Jakości eTwinning",

a uczniowie "Uczniowską Odznakę Jakości eTwinning" za projekt "In verschiedenen Sprachen".

Wyróżnienie to jest przyznawane przez Krajowe Biuro Programu eTwinning tym nauczycielom i uczniom, których aktywny udział w projekcie i współpraca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą, osiąga wysoki poziom i uznanie na skalę krajową.

Nasz projekt, "In verschiedenen Sprachen”, czyli "W rożnych językach" to projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków. W projekcie brało udział kilkanaście państw z Europy. Uczniowie każdej szkoły partnerskiej nakręcali filmy, w których przedstawiali się w języku ojczystym, niemieckim i wybranym obcym. Uczniowie "Kornelówki" przedstawiali sie po niemiecku, francusku, włosku, czesku i słowacku. Wspólnie ze szkołami partnerskimi stworzyli eBooki, słowniczki i kartki wielojęzyczne, brali udział w konferencji on-line ze Słowenią oraz pomagali Obcokrajowcom nauczyć sie podstawowych zwrotów w języku polskim. 26 września zorganizowali wystawę szkolną z okazji "Europejskiego Dnia Języków".

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie uświadomili sobie jeszcze bardziej jak ważna jest nauka języków obcych, przełamali bariery językowe, pokonali strach przed mówieniem w języku obcym, wypróbowali swoje umiejętności językowe, odkryli w sobie nowe talenty i doskonalili swój warsztat pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technik uczenia się.

Dumni eTwinnerzy  z "Kornelówki" to: Ignacy Forysiewicz, Cezary Goszczyński, Kacper Kniat, Filip Ruciński, Anastazja Bartosik, Katarzyna Adamska, Patrycja Matuszak, Marta Marcinkowska, Julia Mularczyk, Zuzanna Kozłowska, Blanka Dalecka, Alicja Lipecka, Agata Maizner.

Koordynatorem szkolnym projektu była Daria Piórkowska.

Źródło informacji: D. Piórkowska, SP 1