W czwartek 10 października br. w Urzędzie Miasta Wałcz miała miejsce niezapomniana i wyjątkowa uroczystość.

Szmaragdowe i Złote Gody, bo o nich mowa,  to jubileusze niezwykłe. Są szczególną okazją do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Dzisiejsza uroczystość, -  jak mówiła Kierownik USC w Wałczu Ewa Spychalska - Państwa  osobiste święto,  Państwa  codzienność, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej, albowiem w uznaniu dzisiejszego jubileuszu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Państwu odznaczenia w postaci medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal, który Państwo otrzymacie jest wyjątkowy, jest to jedyne wyróżnienie, które można otrzymać wyłącznie we dwoje. Jest on swoistą nagrodą, za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze.

Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, który przekazał dostojnym Jubilatom słowa ogromnego uznania i podziękowania za godne, długie pożycie małżeńskie, będące najlepszym przykładem dla młodych ludzi. Dobre, szczęśliwe, przykładne małżeństwo jest zasługą zarówno żony jak i męża. Tak długi i udany związek to wyzwanie, które wymaga wielu wyrzeczeń i kompromisów, to związek, w którym nie może zabraknąć zaufania i szacunku.

 

Zaszczytu otrzymania medali  dostąpili Państwo:

Szmaragdowa Para- Krystyna i Michał Deringowie

oraz Złote Pary:

Krystyna i Stanisław Mamińscy

Małgorzata i Wiesław Marcowie

Wanda i Ireneusz Rudnikowie

Halinai Zdzisław Harkotowie

Zofia i Janusz  Zwolińscy

Cecylia i Jan Frelkowscy

Maria i Kazimierz Reinholcowie

Jadwiga i Jan Rorbachowie

Maria i Czesław Majcherowie

Krystyna i Mieczysław Piotrowscy

Krystyna i Zenon Wróblewscy

O wspaniałą, muzyczną oprawę podczas uroczystości zadbali nauczyciele za Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu Małgorzata Kozak i Karol Solarski wraz z utalentowanymi uczniami z zespołu muzycznego. Piękne utwory o miłości i szczęściu, czy wiersz „Od półwiecza zawsze razem” zrobił na wszystkich gościach wzruszające i niezapomniane wrażenie. 

 Dostojnym jubilatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Państwa szczęście trwa nadal, a w Państwa domach zawsze gości zdrowie, zgoda i miłość.

Źródło: Kierownik USC w Wałczu, Ewa Spychalska