Zawody sportowe, gry i zabawy w stylu Harrego Pottera - wszystko to i wiele innych atrakcji mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznej już V Edycji Sportowo-Integracyjnej Imprezy Regionalnej „Tęczowa Olimpiada”.

Doskonałą rozrywkę dla najmłodszych zorganizował Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Niepubliczne Przedszkole „Tęczowa Kraina” w Gudowie. Wydarzenie odbyło się 27 września 2019 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim, która na czas świetnej zabawy zamieniła się w  magiczną komnatę niczym ze świata Harrego Pottera.

 

Kolejna edycja „Tęczowej Olimpiady” cieszyła się jak co roku dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 250 dzieci, które oczarowane magiczną atmosferą z wielką przyjemnością oddały się zabawie wraz z rówieśnikami. Nie było to zbyt trudne, ponieważ organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania, zapewniając dzieciom sportową rozrywkę na najwyższym poziomie.

 

Doskonałą rozrywkę zapoczątkowały gry i zabawy integracyjne przy muzyce, które pomogły nie tylko zintegrować małych sportowców, ale także rozgrzały ich przed zawodami, w trakcie których mogli zmierzyć się z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą, przezwyciężając własne słabości. W konkurencjach nie mogło zabraknąć magicznych akcentów podczas, których dzieci między innymi poszukiwały magicznych stożków, jednocześnie z niesamowitą sprawnością unikając trafienia złotym zniczem. Zaś w „Turnieju Trójmagicznym” podążały śladami Druida Panoramixa, a nawet miały okazję latać na czarodziejskiej miotle Nimbus 2000, na jakiej przemieszczał się również uwielbiany przez nich bohater serii powieści fantasy - Harry Potter.  Duch rywalizacji oraz pozytywne emocje udzieliły się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom oraz opiekunom, którzy jako najwierniejsi ich kibice, dopingowali z ogromnym entuzjazmem.

 

O urozmaicenie zawodów sportowych doskonale zadbali organizatorzy imprezy, którzy nie tylko zabawę wzbogacili o rekwizyty wyjęte ze świata magii, ale także zapewnili dodatkowe przyrządy,  stymulujące koordynację ruchową niepełnosprawnych dzieci.  

 

Podczas olimpiady nie mogło również zabraknąć części artystycznej, w której  w rolach głównych wystąpili terapeuci Stowarzyszenia "Radość z Życia" grając w przedstawieniu „Magia Sportu”.

 

Na wspaniałe zakończenie „Tęczowej Olimpiady” mali sportowcy zostali obsypani kolorowym konfetti, a za swoje starania i zaangażowanie otrzymali medale. Olimpiada jak co roku pokazała, że poprzez sport i zabawę dzieci niepełnosprawne znacznie lepiej się rozwijają, wzmacniają swój charakter, zyskują pewność siebie oraz przełamują bariery w komunikowaniu się z rówieśnikami, a tym samym łatwiej przystosowują się do środowiska.

 

Tegoroczna Edycja „Tęczowej Olimpiady” została współfinansowana ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: Monika Rudzińska