Od lat raz do roku miasto Wałcz zmienia się w mekkę miłośników crossów i quadów. Zawody motocyklowe z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę uczestników, a to świadczy tylko o jednym – motocykliści pokochali Wałcz.

W tegorocznych (9.06.2019 r.) zawodach w pierwszej rundzie Ogólnopolskich Mistrzostw Pomorza Zachodniego CROSS COUNTRY wystartowała rekordowa liczba zawodników - 87. uczestników z centralnej i północnej Polski, a wśród nich gwiazdy polskiego sportu motocyklowego, do których można zaliczyć aktualnego Mistrza Polski rajdów enduro w klasie quadów Maksa Szulca z Bydgoszczy.

W klasie motocykli wygrał obecny czołowy zawodnik Mistrzostw Polski Krystian Szymkowiak. W pięknym stylu pokazali się również zawodnicy z Wałcza. Damian Harasymowicz po zaciętej walce zajął drugie miejsce w klasie Senior 2, natomiast w klasie amatorów Darek Paruch nie miał sobie równych, wygrywając z takimi zawodnikami jak motocrossowy były mistrz Europy centralnej Dawid Zaremba czy wielokrotny mistrz Polski i Europy centralnej w wyścigach drogowych Daniel Bukowski. Wałcz z całą pewnością wpisał się na mapie sportów motocyklowych, dlatego też na kolejną edycję zapraszamy już za rok. Nad wydarzeniem Patronat objął Burmistrz Miasta Wałcz.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Centrum Badawczo Rozwojowego w Wałczu za przygotowanie i wycięcie fantastycznych statuetek. Fachowa i ekspresowa obsługa – dzięki.