Wałcz tętni życiem i wydarzeniami organizowanymi specjalnie dla mieszkańców i turystów. W każdy weekend możemy liczyć na moc atrakcji.

Tegoroczny Dzień Dziecka musiał przypaść do gustu każdemu – nie tylko dzieciom. Urząd Miasta i Wałeckie Centrum Kultury zapewniły mieszkańcom aż dwudniowe święto.


Międzynarodowy Dzień Dziecka
1 czerwca na stadionie miejskim specjalnie dla dzieci przygotowano sportowe konkursy i zabawy, a dodatkowo eurobungee, dmuchany zamek, sumo, malowanie twarzy, bańki mydlane i warsztaty balonowe, warsztaty eko i wiele innych atrakcji. Wieczorem WCK zorganizowało wieczór z filmami animowanymi z legendarnego Studio Ghibli.


Piknik Rodzinny z WCK
2 czerwca świętowaliśmy 15-lecie Polski w Unii Europejskiej, na które Wałeckie Centrum Kultury pozyskało środki z funduszy europejskich. Od rana przewidziano atrakcje dla wędkarzy – zawody spławikowe na j. Raduń, w Skansenie Grupy Warownej Cegielnia odbyła się I Bunkrowa Gra Terenowa, natomiast rozpoczęty popołudniu Piknik Rodzinny na Dolnym Mieście trwał aż do wieczora. Odbywały się tu wszelakie warsztaty plastyczne, występy lokalnych artystów, koncert muzyczny w wykonaniu Studio Esti, natomiast wieczorem wystąpił Główny Zawór Jazzu, otwierając swoją nową trasę RETROPLĄSY.

Za szczególne zaangażowanie w organizację imprezy bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i Twórczych "Ewa", Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych Wolontariat "10TKA!" Wałcz oraz Sport-landii.pl.

Udany weekend za nami, ale przed nami kolejne, a każdy przynosi wiele atrakcji. Warto zaglądać do zakładki Wydarzenia miejskie na stronie www.walcz.pl, na funpage Urząd Miasta Wałcz i ciekawie zaplanować czas dla siebie i rodziny, koniecznie w Wałczu.

 

Tekst i foto: WRiPM