Dzień Wagarowicza w Gimnazjum nr 2 to, tradycyjnie już, dzień pełen wrażeń i wyzwań - zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.


Już od kilku lat szkoła organizuje zajęcia i spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy w życiu osiągnęli sukces i kochają to, co robią na co dzień, a ich zawód - stał się ich pasją. Tego dnia klasy III i VIII były w szkole najważniejsze. Nauczycielom zależało, by, zanim dzieci wybiorą swoją nową drogę edukacji, wyposażyć je w wiedzę na temat szkół średnich i proponowanych przez nie kierunków kształcenia. Uczniowie powinni umieć określić swoje predyspozycje zawodowe, znać własne możliwości i umieć sobie poradzić w sytuacjach niepowodzeń.

„Bio-chem, mat-fiz czy human”
Dzień Wagarowicza podopieczni rozpoczęli spotkaniem z dyrektorem PPP w Wałczu – p. Markiem Syrnykiem. Podczas zajęć przeprowadzono test preorientacji zawodowej, a dzieciaki przekonały się, w czym są najlepsze, co jest ich mocną stroną i co w przyszłości może się stać ich własnym sposobem na życie. Zajęcia wywołały szereg  komentarzy i pobudziły do refleksji. Niejeden z uczniów zadawał sobie pytanie, jaką szkołę wybrać, do jakiego profilu klasy się zapisać. Dzieciaki były motywowane i zdecydowanie czuły wsparcie doradcy - pracownika PPP, poznały też aktualną sytuację na polskim i światowym rynku pracy.
Istotni koledzy, którzy już wybrali
Uczniowie szkół średnich przyjechali z Czarnkowa, Starej Łubianki i Trzcianki, by przedstawić profile klas, w których się uczą – klas z Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 4 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego, 2 LO, Technikum Zawodowego nr 3 oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dzień był udany, pojawiło się wiele informacji teoretycznych i praktycznych na temat wyboru szkoły i profilu klasy, i z pewnością dał wiele satysfakcji uczniom i zaproszonym gościom.

Ekologia zawsze ważna
Klasy I i II - zgodnie z tradycją - pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła na spacer do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka”, gdzie bardzo ciekawe zajęcia o tematyce leśnej poprowadziła pani Magdalena Marchwiak. Ze względów ekologicznych - Marzanna nie została wrzucona do rzeki, lecz spalona w ognisku.

A to nie koniec
Dla klasy V a i VII a zaplanowano spotkania z gośćmi - dyrektorem WCK Maciejem Łukaszewiczem i panią Agnieszką Laszczyk z WTZ. Tego samego dnia odbyły się również IV Mistrzostwa Szkoły w Komputerowej Piłce Nożnej. W rozgrywkach wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn. Rywalizacja była niezwykle emocjonująca i zacięta. Po długich zmaganiach udało się wyłonić 3 najlepsze drużyny:
•    I miejsce: Franciszek Cz. (III d) i Bartosz Sz. (III c)
•    II miejsce: Michał P. (III e) i Kacper K. (III e)
•    III miejsce: Wiktor W. (III a) i Dariusz M. (III a)

I jeszcze Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.


Szkoła dziękuje wszystkim gościom, rodzicom, radzie rodziców, uczniom, a w szczególności p. Ewie Kubiak, Iwonie Wojteckiej-Owczarek, Julii Oleszyńskiej.


Tekst: WRiPM, Barbara Frejmut
Grafika: Freepik.com