Marzec w wałeckiej „Piątce” stoi pod hasłem promocji placówki. Przemyślano wiele atrakcji dla przedszkolaków, ich rodziców i opiekunów.


Drzwi otwarte już po raz drugi
15 marca, podobnie jak w ubiegłym roku, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, toteż pierwsi goście zaczęli pojawiać się sporo przed planowanym na godzinę 16.00 rozpoczęciem dni otwartych.

Spacer po szkole
Nauczyciele i uczniowie z SP nr 5 włożyli dużo pracy, wysiłku i zaangażowania, by móc przedstawić zaproszonym przedszkolakom wszystkie walory i atrakcje placówki. Społeczność szkolna (w oparciu o sprawdzoną formułę z roku ubiegłego) przygotowała magiczny spacer po korytarzach i klasopracowniach szkoły. W niewielkich grupkach i pod opieką starszych kolegów i koleżanek z „Piątki” przybyłe na imprezę wałeckie przedszkolaki miały okazję zobaczyć i poznać, jak wygląda szkoła „od kuchni” i co ma do zaoferowania przyszłym uczniom i ich rodzicom. W czasie spaceru opiekunowie dzieci mogli spędzić czas w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność szkolnej kawiarence, wypełnionej po brzegi wszelkimi słodkościami, pyszną kawą oraz miłą i pogodną atmosferą.

Paszport przed podróżą
Wszystkie atrakcje i niespodzianki, które zostały zaplanowane dla najmłodszych na czas zwiedzania szkoły, podzielono na etapy. Przed każdym z nich, w specjalnie przygotowanych paszportach wstępu, robiono adnotację. Każde dziecko otrzymało zatem własny dokument, który był przepustką i zaproszeniem do dalszej podróży po szkolnych zakamarkach. I tak, dzieci mogły obejrzeć doświadczenia w strefie zabaw logicznych i kosmosu, uczestniczyć w przyspieszonym kursie zumby, przejść się Aleją Gwiazd, poczuć się jak prawdziwy Master Chef w strefie kulinarnej, przenieść się w magiczny świat baśni i bajek, sprawdzić się jako młodzi rzeźbiarze w strefie małego artysty, czy w końcu - idąc z duchem czasu - obejrzeć pokaz robotów w sekcji programowania. Biblioteka szkolna przygotowała coś dla ducha - krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów z koła teatralnego. Aby na buzi każdego przybyłego do szkoły dziecka na pewno zawitał szeroki uśmiech – wszyscy otrzymali słodki prezent w postaci przepysznej waty cukrowej.

Miniony tydzień też z atrakcjami
Przygotowano przedstawienia teatralne dla dzieci uczęszczających do wałeckich przedszkoli. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy 1a: Filip, Marcysia, Basia, Kuba, Pola M., Pola K., Klaudia, Olek, Szymon, Lena, Asia i Karol oraz Ada z klasy 7b. Uczniowie ci przedstawili swoim młodszym kolegom, nieco inną niż wszyscy znamy, historię Czerwonego Kapturka, jego Babci, Wilka i Gajowego, zmieniając wydźwięk zdarzeń i charaktery bohaterów. "Magiczne słowa", bo taki właśnie tytuł miała wystawiona sztuka, to przedstawienie, dzięki któremu dzieci mogły zrozumieć, jak ważne są słowa: proszę, przepraszam, dziękuję oraz jak istotną rolę odgrywają one w życiu codziennym. Przedstawienie wyreżyserowane zostało przez panią Agatę Juszkiewicz, dekorację wykonała pani Anna Topyła, nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Beata Górska.


Tekst, zdjęcia: A. Kamińska, A. Juszkiewicz