Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie! Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała, jakie ma wielkie serca, przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki”.

Tłusty czwartek - smacznie i mądrze!

W czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą –  przynosząc pączki i je kupując –  pomóc dzieciom w Afryce.
Atmosfera była przepyszna! Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują –  dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Zaangażowanie przerosło oczekiwanie organizatora –  pani Anny Ogonowskiej, która już od kilku dni motywowała dzieci do wsparcia akcji, opowiadała o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce.  
Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską), a także nauczyciel języka angielskiego pani Agnieszka Stępień.
Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć! Dobre i wielkie serca to nasza dewiza!!

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom, a także piekarni pana Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka”, bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.

Akcja ,,Pączek dla Afryki” – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi. Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących.

Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!

Tekst – A. Ogonowska, zdjęcia – M. Kotarska