Urząd Miasta Wałcz, Szkoła Tańca "ASTRA -LUNA" oraz Wałeckie Centrum Kultury zapraszają serdecznie na wielkie widowisko taneczne. Już 23 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Wałczu odbędzie się 3 Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotą Koronę Wałcza” pod patronatem Burmistrza Miasta Wałcz. Turniej wchodzi w cykl czterech Turniejów "Astra GRAND PRIX".

- Taniec to sposób wyrażenia siebie, swoich emocji i uczuć,  to pasja, która pomaga sprostać szarej codzienności. Dla mnie taniec to sposób na życie, którym pragnę zarażać innych. Szkoła Tańca „Astra Luna” działa w Wałczu już 15 lat i w tym roku obchodzić będziemy swój Jubileusz. Mamy  świadomość, że budowa wielkich i spektakularnych przedsięwzięć zaczyna się od postawienia pierwszego kroku zarówno w życiu jak i na parkiecie. 15 lat temu postawiliśmy ten ważny pierwszy krok, czas na kolejne. Chcemy, aby Wałcz stał się tanecznym centrum województwa zachodniopomorskiego. - zapowiada Danuta Antosz właścicielka Szkoły Tańca „Astra Luna”.

Celem wydarzenia jest propagowanie tańca towarzyskiego, jako wspaniałego sposobu spędzania czasu nie tylko przez dzieci i młodzież, ale również przez osoby dorosłe w każdym wieku. W turnieju weźmie  udział około 300 tancerzy z całego województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła telewizja TV ASTA oraz tygodnik EXTRA WAŁCZ.