Przejażdżki rowerowe są najbardziej popularną formą aktywności ruchowych, które bardzo często wskazane są przez lekarzy osobom w każdej grupie wiekowej, a w szczególności osobom chorym, wymagającym rehabilitacji, chcącym podnieść swoją sprawność fizyczną. 

 

We wtorek, 12 lutego w Wałczu została uruchomiona wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. Pojazdy pozyskał Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, mieszczący się przy ul. Sądowej 9. Z rowerów bezpłatnie mogą korzystać niepełnosprawni: dzieci, młodzież i dorośli.

 

W wypożyczalni do dyspozycji jest 6 rowerów w trzech rozmiarach. Są to pojazdy specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie placówki opierać się będzie się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas lub przekazania pojazdu „z ręki do ręki” – osoby poprzez kontakt z koordynatorem będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do punktu.

 

Poszukujemy kolejnych, chętnych podmiotów do współpracy przy prowadzeniu lokalnych punktów wypożyczani w innych miastach. Napisz do nas na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. więcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/