Wyruszyliśmy w podróż po Europie pracując nad projektem eTwinning! Nasi przewodnicy to nikt inny jak migrujące ptaki. Gdzie nas zabiorą? Co nam pokażą? Jakie będą ich spostrzeżenia na temat Europy i jej otoczenia. Dowiemy się tego współpracując z uczniami z Włoch i Malty. Może nawet uda nam się wpłynąć na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego?

W dniach 13 i 14 grudnia w ramach realizacji projektu eTwinning uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej Nr 5 mieli szansę porozmawiać z kolegami z Włoch i Malty. Był to fantastyczny sposób na przybliżenie piątoklasistom realiów panujących w tych odległych krajach i podzielenie się wiadomościami o geografii, kulturze czy języku Polski. Włochom spodobały się nasze łamańce językowe i nawet udało im się powiedzieć, że „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Maltańscy uczniowie nie mogli uwierzyć w to, że gdy w Polsce pada śnieg i jest kilka stopni poniżej zera, polscy uczniowie maszerują do szkoły, a lekcje nie są odwołane.
Teraz zadaniem każdej z grup będzie przygotowanie prezentacji o państwach uczniów biorących udział w projekcie. Uczniowie będą też zmagać się z rozwiązywaniem i tworzeniem zadań związanych z odkrywaniem geografii i kultury Europy. eTwinnerzy postarają się przyjrzeć problemom, z jakimi zmaga się nasz kontynent i napiszą list do polskich przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, aby otworzyć oczy rządzących na problemy, z którymi boryka się młodzież.
Opracowała : Natalia Kujawiak - Fiałkowska
 
--
Zdjęcie przedstawia uczniów klasy V z SP 5 w klasie na tle dużego ekranu, na którym widać młodzież z Włoch.