Dnia 14 listopada 2018r. w czytelni Wałeckiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Plastycznie i ortograficznie” przygotowany przez wałecki oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, którego koordynatorkami były panie Irena Prus i Marta Skrzypczak-Wojtanek.

W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół z miasta i gminy Wałcz: Szkoła Podstawowa w Różewie, Szkoła Podstawowa w Gostomi, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 4.
    Spotkanie rozpoczęło się projekcją krótkometrażowego filmu pod tytułem „Ja i moja dysleksja”, przygotowanego przez Instytut Działań Edukacyjno-Terapeutycznych Inero. Następnie uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z dysleksją, opisywali trudności, szukali sposobów wsparcia, które mogą ułatwić im funkcjonowanie w szkole.
Kolejnym punktem były warsztaty żonglowania. Z tą niełatwą sztuką zmierzyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Jak dowodzą badania naukowe, umiejętność żonglowania wspiera pracę mózgu, ułatwia naukę i zapamiętywanie dzięki synchronizacji półkul mózgowych.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz nagrody dla szkoły.
Koordynatorki dziękują opiekunom za zaangażowanie i aktywny udział w projekcie.