Pierwszy raz w historii boksu olimpijskiego kobiet w naszym kraju, Mistrzostwa Polski miały oprawę na najwyższym poziomie, a to za sprawą trenerów i działaczy wałeckiej Korony.

Od środy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu 70 zawodniczek z 31 klubów z całego kraju rywalizowało o miano Mistrzyń do 23 lat. Organizatorem VII Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w boksie był, znany z bardzo dobrej pracy z płcią piękną, Klub Sportowy Korona Wałcz, pod wodzą Łukasza i Zbigniewa Butryńskich.


Od lat nasz klub słynie z dobrej pracy z młodzieżą, a w szczególności z płcią piękną. Nasze sukcesy zostały dostrzeżone przez włodarzy Polskiego Związku Bokserskiego, stąd też współpraca jednego z naszych trenerów z Kadrą Narodową, najpierw młodzieżową, a następnie seniorek. Pozwoliło to bardzo dokładnie poznać potrzeby boksu olimpijskiego pań. Przez ostatni rok Kadra Narodowa seniorek rozegrała 4 mecze międzypaństwowe, z 2 z Włoszkami i Białorusinkami zostały zorganizowane przez nas samych. Natomiast ostatni z Francuzkami w Bytomiu odbył się przy pomocy moich kontaktów z trenerem reprezentacji Francji, nawiązanych podczas  wyjazdu na czerwcowe Mistrzostwa Europy w Bułgarii. Po udanych, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie imprezach, naturalną koleją rzeczy było postawienie sobie jeszcze ambitniejszego celu, czyli organizacji Mistrzostw Polski. Dzięki wyjazdom z kadrą wiedziałem, czego oczekują zawodniczki, a także jakie standardy panują obecnie w Europie. Dlatego też, pierwszy raz w historii boksu KOBIET finały mistrzostw doczekały się w końcu należytej oprawy, jak na imprezę rangi mistrzowskiej przystało. To co w boksie mężczyzn stało się od pewnego czasu normalnością, w końcu zagościło też u pań. Dodatkowo pierwszy raz w historii, najlepsze w swoich kategoriach wagowych pięściarki, oprócz medali dostały upragnione pasy mistrzowskie. Dla nas VII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zakończyły się podwójnym sukcesem. Z jednej strony usłyszeliśmy mnóstwo pochwał organizacyjnych, zaczynając od samych zawodniczek, po sędziów, na prezesie Polskiego Związku Bokserskiego kończąc. Z drugiej strony nasze zawodniczki potwierdziły, że trzeba się z naszym klubem liczyć. Inez Jóźwiak zdobyła brązowy medal, a Ania Góralska 4 raz z rzędu zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Dla aktualnej wicemistrzyni Europy jest to w sumie siódmy tytuł mistrzowski w karierze. Ponadto została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw, podobnie jak przed dwoma laty w Grudziądzu. Kilka tygodni ciężkiej organizacyjnej pracy na nic by się nie zdało, gdyby nie wsparcie dobrych ludzi, na które mogliśmy liczyć. Dlatego bardzo byśmy chcieli w tym miejscu podziękować, takim instytucjom i firmom jak: Urząd Miasta Wałcz, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Wałcz, Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, MOSiR Wałcz, Przychodnia Lekarska SALUS, doktor Jerzy Sołtys, Victoria Cymes, Reklamy PTAK, Fabryka Mebli ILIKO, Sklep techniczny BML, Hurtownia Admiral, Hurtownia elektryczna ELMES, Cafe Tęcza, Bar ToTu, Siłownia Athletic, Catering dietetyczny Fit-Papu, Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu, Rehabilitacja Validus, Studio 1.kadr, Elektryzuj.pl, Zakład Transportowo-budowlany Janusz Klekot – komentuje trener wałeckiej Korony Łukasz Butryński.