Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna Cegielnia został po raz kolejny oblężony. Tym razem jednak przez turystów i mieszkańców, którzy w niedzielne południe wybrali się na Piknik Militarny do Wałcza. I choć spotkania na Skansenie to już tradycja organizatorzy za każdym razem zaskakują swoją ofertą. 

W tym roku na odwiedzających czekały: statyczne pokazy sprzętu wojskowego, cztery wystawy „Pojazdy  II wojny światowej w akwareli R. Jurgi”, „Cisza przed burzą, ostatnie lato II RP” i „Symbole naszej historii” oraz mała, ale również ciekawa wystawa siodeł kawaleryjskich. Mniej statyczne były natomiast dwa przepiękne konie, które czekały, aby zabrać zwiedzających na spacer.
Spore zainteresowanie budził ogródek saperski, strzelnica wiatrówkowa, pokaz broni oraz dziecięca pracownia malarska. Po zwiedzeniu wystaw i sprawdzeniu swoich umiejętności strzeleckich można była odpocząć w kawiarence bunkrowej i obejrzeć film w bunkrowym kinie.
Pikniki Militarne organizowane przez Muzeum Ziemi Wałeckiej to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim mała lekcja historii dla całej rodziny.
Zapraszamy już dziś na VI Rajd Szlakiem Umocnień Wału Pomorskiego, który odbędzie się 14 – 15 sierpnia br.
Zdjęcia: Beata Stankiewicz, MZW