Tegoroczny Festyn Integracyjny „Baw się razem z nami”, w Szkole Podstawowej nr 5 na Dolnym Mieście w Wałczu, odbył się już po raz ósmy, w wyjątkowo upalne piątkowe popołudnie 8 czerwca. Na scenie swoje talenty zaprezentowali wspaniali wokaliści, których może pozazdrościć nam wiele osób. Pośród ogólnego gwaru rozlegały się zaproszenia do licznych stoisk (w tym roku aż czterdziestu) - przygotowanych przez dzieci, rodziców, nauczycieli oraz sponsorów.

Wszyscy byli nastawieni na tak gorącą pogodę, więc największe oblężenie przeżywały stoiska z chłodnymi napojami jak również z orzeźwiającymi sałatkami owocowymi. Wielkim powodzeniem cieszyła się również kurtyna wodna zainstalowana ku ochłodzie przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Kto nie zdążył zjeść obiadu, na tego czekały: bigos, frytki, kiełbasa i karkówka z grilla, grochówka i wiele innych przysmaków, a dla spragnionych słodkości były babeczki, desery, ciasta, gofry...

 Dzięki wsparciu sponsorów udało się zorganizować wiele konkursów z nagrodami. Chętni mogli zmierzyć się z wyzwaniami sportowymi czy fryzjerskimi. W wielu konkurencjach uczestniczyły całe rodziny. Wielką radość dzieciom sprawiła pani Kasia, która przyjechała z prawdziwym koniem. Każdy chętny mógł skorzystać z przejażdżki.

To był naprawdę udany dzień, dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję