Miniona Gala była niezwykłym wydarzeniem, podczas którego Miasto Wałcz uczciło osiągnięcia młodych sportowców z lokalnych klubów.

Jednym z głównych punktów programu było przyznanie stypendiów dla 55 utalentowanych sportowców, którzy reprezentują miasto w różnych poziomach zawodów - od lokalnych po międzynarodowe. To ważne uznanie ich ciężkiej pracy, poświęcenia oraz wsparcia dla rozwoju ich talentów.
Podczas gali nie mogło zabraknąć symbolicznego wręczenia kółek olimpijskich, które stanowią prestiżową odznakę i motywację do dalszych wysiłków w dążeniu do osiągnięcia nowych sportowych celów. Dla wielu młodych sportowców było to zachęcające kroki w drodze do spełnienia marzeń. Niezapomnianym momentem wieczoru było także ogłoszenie Sportowca Roku, którym został Tomasz Aftyka. Gratulacje dla niego za to zaszczytne wyróżnienie, które podkreśla jego znaczący wkład w świat sportu.
Wałecka Gala Sportu 2024 nie tylko była świętem sportu, ale również dowodem na istotność wsparcia i promocji talentów wśród młodych ludzi. W Wałczu istnieje ogromny potencjał sportowy, który warto pielęgnować i wspierać. Dziękujemy wszystkim gościom za udział w wydarzeniu i liczymy na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.


Źródło informacji: P. Kleist, Wydział Rozwoju Sportu i Promocji Miasta