Projekt „Dostosowanie Placówki Oświatowej do nauki dla dzieci – uchodźców z Ukrainy”  finansowany w ramach umowy dotacji nr 35/D/2022 z 31.05.2022 r.       Gmina Miejska Wałcz jako jedyny samorząd w województwie zachodniopomorskim realizuje projekt „Dostosowanie Placówki Oświatowej do nauki dla dzieci – uchodźców z Ukrainy” sfinansowany ze środków finansowych Fundacji BGK. Miejscem realizacji projektu jest Publiczne Przedszkole nr 9 „Bajka” w Wałczu.

W ramach przedsięwzięcia zakupiono:

- 1 monitor interaktywny wraz z mobilnym stojakiem, co umożliwia jego wykorzystanie w różnych salach dydaktycznych w przedszkolu,

- 5 laptopów, które są wykorzystywane w pracy nauczycieli przedszkola,

- pomoce dydaktyczne m.in. klocki Lego, książki, słowniki polsko-ukraińskie, książki w języku ukraińskim, gry planszowe, gry edukacyjne, puzzle.

Zakupione sprzęty pozwalają w pełni wykorzystać potencjał placówki i jej pracowników. Pomoce dydaktyczne ułatwiają dzieciom z Ukrainy zintegrować się z polskimi kolegami, nauczyć się naszego języka i kultury.  

Mamy nadzieję, że pomoże to dzieciom z Ukrainy, choćby na chwilę zapomnieć o traumie wojennej.

Sprzęt IT i środki dydaktyczne przedszkole wykorzystuje od początku roku szkolnego 2022/2023. W dniu 28 października 2022 r. podczas wizyty w placówce, Burmistrz Miasta Wałcz Pana Maciej Żebrowski przekazał dzieciom dodatkowe pomoce i zabawki.

Projekt „Dostosowanie Placówki Oświatowej do nauki dla dzieci – uchodźców z Ukrainy” finansowany przez Fundację BGK w ramach umowy dotacji nr 35/D/2022 z 31.05.2022 r.Źródło informacji: M. Radzik, Wydział Edukacji.