Właśnie dziś - 9 września 2022 roku odbyły się w Urzędzie Miasta Wałcz piękne uroczystości Złotych Godów.

Dostojni Jubilaci to Państwo:

HALINA i RYSZARD KANIOWIE - małżeństwo zawarte 01 kwietnia 1972 r.

KRYSTYNA i JAN RADKIEWICZOWIE - małżeństwo zawarte 23 września 1972 r.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Złote Gody to święto prawdziwie dojrzałej, głębokiej miłości. To wydarzenie pełne wzruszeń, radości i wspomnień ze wspólnie przeżytych lat. Długoletnie pożycie małżeńskie to najmocniejszy z filarów każdej rodziny. Małżonkowie będący dla siebie oparciem, kształtują postawy młodszych pokoleń.

Wyrazem uznania wielkiej wartości tego pięknego Jubileuszu jest przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, który przekazał Jubilatom słowa uznania i podziękowania za 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, będącego wspaniałym wzorem tolerancji, szacunku i zrozumienia.

Dostojnym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz kolejnych szczęśliwych lat w zdrowiu, zgodzie i wzajemnej miłości.Źródło informacji: E. Spychalska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.