Ostatnia mobilność projektu ERASMUS+ “Bądź przebojowy jak świat cyfrowy” zakończona!

Tym razem była to mobilność mieszana przeprowadzona w czerwcu 2022 r. w Wałczu. Delegacje ze szkół litewskich i rumuńskich przybyły do Wałcza, a szkoła turecka dołączyła online.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu jako gospodarz spotkania przygotowała mnóstwo atrakcji dla gości: Apel powitalny z częścią artystyczną, zwiedzanie szkoły i uczestnictwo w lekcjach.  

Wszyscy również wzięli udział w warsztatach szkoleniowych: “Jak nie zmęczyć ciała, gdy w Internecie klasa cała?”, “Fake news” oraz “Wpływ języka na świat” gdzie uczniowie mogli poznać ćwiczenia pozwalające odpocząć ciału po długim użytkowaniu urządzeń elektronicznych; dowiedzieć się jak wyszukiwać i weryfikować informacje w Internecie, jak również zapoznali się ze sposobami modelowania świata poprzez używany przez nas język. 

Jako że była to krótkoterminowa wymiana uczniów, uczestnikom najbardziej spodobały się pokazy siatkarskie oraz tańca, aktywne przerwy śródlekcyjne, lekcje o lokalnej przyrodzie połączone z tradycyjnym polskim ogniskiem przy Morzycówce, jak i wizyta w centrum Metalowe Inspiracje, gdzie uczestnicy poznali tajniki jazdy na symulatorach oraz programowali roboty LEGO. 

Punktem kończącym mobilność była konferencja upowszechniająca rezultaty projektu w Wałeckim Centrum Kultury – partnerzy zaprezentowali swoje szkoły, zostały wręczone certyfikaty uczestnikom, a Szkoła Podstawowa nr 4 jako koordynator przedstawiła rezultaty działań projektowych. Poza uczestnikami projektu w konferencji wzięli udział: Burmistrz Miasta Wałcza, przedstawiciel Rady Miejskiej oraz dyrektorzy wraz z nauczycielami z miejscowych szkół. 

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu oraz społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu za przygotowania i przeprowadzenie działań, goście byli zachwyceni pobytem!

Źródło informacji: M. Tobiasz, Wydział Edukacji