W piątek 19 listopada o godzinie 10.00 na skwerze Kaszewskiego posadzone zostaną nowe drzewa, a do mieszkańców Wałcza trafi 100 tui.

Uroczyste sadzenie drzewek, w którym weźmie udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek oraz Burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski jest wynikiem prowadzonego przez samorząd województwa projektu "Pomorze Zachodnie Zielony Region" w ramach Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim.

W związku z prowadzonym projektem do Wałcza trafi 13 okazałych surmii i 2 platany, które zazielenią między innymi wyremontowany niedawno skwer Wiesława Kaszewskiego oraz 100 tui, te ostatnie rozdane zostaną mieszkańcom Wałcza nieodpłatnie.

Akcję zainaugurował 2. listopada w Goleniowie marszałek Olgierd Geblewicz, sadząc wraz z uczniami goleniowskiej szkoły podstawowej pierwsze platany i tuje. Samorząd województwa zakupił łącznie 300 sadzonek trzech gatunków: platan klonolistny, kasztan zwyczajny, surmia nana oraz ok. 5500 tui. Rośliny trafią do 15 gmin w całym regionie, a z zapowiedzi wynika, że to dopiero początek zadrzewiania zachodniopomorskich miast i miasteczek. Nowe nasadzenia w tym roku planowane są, oczywiście, jeszcze w innych gminach. Środki na drzewka pochodzą z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Dostawcę roślin (Szkółka drzew i krzewów Marek Gurgul z Krakowa) wybrano w przetargu.

Koszt zakupu drzewek to 186 000,00 zł brutto.

Koszt zakupu tujek to 55 000,00 zł brutto.

 

Wielkie sadzenie drzewek to mocny jesienny akcent Roku Ekologicznego na Pomorzu Zachodnim. 

Zapraszamy do uczestniczenia w projekcie i odbioru drzewek.