Anna Szymelfenig, Prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu poinformowała o przystąpieniu ZEC do Programu Ciepło Systemowe.
W jego ramach Spółka przystąpi do projektu ekologiczno-edukacyjnego „Lekcje ciepła” w szkołach podstawowych w Wałczu.

Program będzie dostępny online dla wszystkich szkół w naszym mieście, bezpłatnie.

E-learning Lekcji Ciepła został opracowany z myślą o klasach I-III i IV-V szkół podstawowych, będzie aktywizował uczniów do udziału w ogólnopolskim badaniu wiedzy o cieple i energii. Zajęcia pełne będą obrazowych przykładów, doświadczeń, eksperymentów i pobudzających wyobraźnię porównań. Uczniowie w przystępny sposób poznają kwestie produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, przeciwdziałania smogowi i dbania o naturę.

Wysokiej jakości treści dostępne na platformie z powodzeniem wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć, a uczniom pomogą w przyswajaniu tej ważnej wiedzy.
 Lekcje Ciepła w Wałczu to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła. W 2019 roku projekt został wyróżniony przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii podczas European Sustainable Energy Week (Tygodnia Zrównoważonej Energii) i jest to jedyny polski projekt, który znalazł się dotąd w finale tego konkursu.
 
Źródło informacji: ZEC Sp. z o.o.