23 kwietnia przypada kolejna rocznica lokacji Wałcza (718!).

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego organizator, czyli Muzeum Ziemi Wałeckiej, nie może zaprosić Was na wystawę w wydaniu standardowym, czyli do swojej siedziby na Pocztowej. W zamian MZW proponuje nam świętowanie w plenerze.

Specjalnie na tę okazję Muzeum przygotowało wystawę zatytułowaną „Spacerem po dawnym Wałczu…”.

Zaprasza na wspólny spacer (z zachowaniem odpowiedniego dystansu) dla zdrowia, urody i poszerzenia wiedzy na temat naszego miasta. Wybrano kilkanaście lokalizacji na terenie Wałcza, które mijamy w codziennym pędzie, ale też te, które odwiedzamy w czasie rodzinnych spacerów. Do Waszej dyspozycji będzie mapka, która ułatwi poszukiwania. Wystawa towarzyszyć nam będzie od 23 kwietnia do końca września (jak świętować, to z przytupem!). Sami zatem wybieramy czas, kiedy będziemy świętować i oglądać wystawę.


Zaprezentowane zdjęcia pochodzą z muzealnej kolekcji. Wybrano fotografie pochodzące z różnych okresów historii Wałcza – i tej przedwojennej i powojennej transformacji. Starano się wybrać widoki, które przywołają miłe wspomnienia, ale też pokażą, jakie zmiany w Wałczu zaszły na przestrzeni lat. Więcej o zdjęciach dowiecie się na FB MZW oraz na stronie internetowej www.mzw.com.pl

Zapraszamy!

Honorowy Patronat nad wystawą objął Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski oraz Miasto Wałcz. Wystawa powstała dzięki wsparciu: Firmy BROSET, Zakładu Energetyki Cieplnej w Wałczu, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Wałczu, Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Wałczu , TBS Wałcz.

Patronat medialny nad wystawą objęło Extra Wałcz oraz Pojezierze Wałeckie.

Źródło informacji: Muzeum Ziemi Wałeckiej