Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, tegoroczne obchody 76. rocznicy przełamania Wału Pomorskiego w dniu 12 lutego 2021 r. (piątek),

będą ograniczały się do złożenia przez mieszkańców, instytucje, zakłady pracy, szkoły i przedszkola wiązanek pod pamiątkowym obeliskiem na Cmentarzu Wojennym (w godzinach od 13:00  do 15:00).

 

Dzięki uprzejmości Komendanta 1 Regionalnej Bazy Logistycznej w Wałczu w tych godzinach zostanie wystawiona warta honorowa.

Prosimy o oflagowanie w tym dniu budynków.

 

Autobus do przewozu mieszkańców, delegacji szkolnych, zainteresowanych obchodami 76. rocznicy Przełamania Wału Pomorskiego:

 

godz. 13:00 – przystanek ZKM przy Al. Tysiąclecia (naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu);

godz. 13:05 – przystanek na parkingu (ul. Bankowa) przy ryneczku i Wałeckim Centrum Kultury – WCK;

godz. 13:10 – przystanek, Pl. Wolności;

godz. 14:00 – po złożeniu kwiatów, przejazd z Cmentarza Wojennego do centrum miasta. Zjazd do bazy – koniec kursu.   

6 lutego 2021 r., 76 lat po historycznych wydarzeniach przełamania głównej linii obrony Wału Pomorskiego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Elegia” z Wałcza, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Wał Pomorski 1945, zaprasza na wspólne złożenie kwiatów pod pomnikiem znajdującym się przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. 4 Dywizji Piechoty w Szwecji. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Elegia" zaplanowała również symboliczny marsz w kierunku głównej linii przełamania.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie: założeniu masek oraz zachowaniu odpowiedniej odległości.