Jubileusz 100 lat życia to niecodzienna i doniosła uroczystość.

 28 października 2020 r. setne urodziny obchodził mieszkaniec Wałcza - Pan Władysław Bohdanowicz.


Z tej okazji Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski oraz Inspektor ds. Promocji Natalia Lisowska odwiedzili Jubilata w miejscu zamieszkania. Pan Władysław Bohdanowicz przyjął gratulacje oraz życzenia dalszych lat życia, spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Pan Burmistrz wręczył Jubilatowi kwiaty, a także odczytał i przekazał list gratulacyjny wystosowany przez Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego. W tej wzruszającej uroczystości Panu Władysławowi towarzyszyła żona.


Władysław Bohdanowicz urodził się 28 października 1920 r. w Kolczunach na Wileńszczyźnie. W latach 1943-1944 był żołnierzem V Brygady Wileńskiej  Armii Krajowej, pseudonim „Maks”. Po rozwiązaniu brygady został powołany do 1 Armii WP i w latach 1944-1946 służył w 6 pułku zmechanizowanym. Uczestniczył w walkach o przełamanie Wału Pomorskiego i zdobycie Pomorza Zachodniego.


Od 1946 r. jako osadnik  wojskowy zamieszkał w Wałczu, założył rodzinę i tu pracował aż do emerytury. Pracował na kolei jako konduktor oraz jako taksówkarz. Cieszył się szacunkiem i uznaniem w lokalnym środowisku. Jako kombatant był dowódcą pocztu sztandarowego i jest aktywnym członkiem Zarządu Koła Miejskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Uczestniczył w obchodach świąt państwowych i lokalnych. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany. Otrzymał m.in. Order Krzyża Niepodległości. Jest członkiem Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.


Pan Władysław ma troje dzieci, 5 wnuków i 7 prawnuków, jest człowiekiem szczerym, pogodnym i otwartym na ludzi.

           
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości osób najbliższych.

Źródło informacji: L. Możejko, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich