Bronchofiberoskop optyczny na wyposażeniu 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.

21 lipca 2020 r. o godzinie 10.00 w 107 Szpitalu Wojskowym – prezes Fundacji Magia Serca Małgorzata Głodek przekazała na ręce komendanta szpitala płk lek. Artura Bobruka oraz ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Jana Romaniuka bronchofiberoskop optyczny, urządzenie do badania tchawicy, oskrzeli i diagnostyki płuc.

W spotkaniu brali udział również dyrektor firmy Ludwig Czekolada z Tuczna Sp. z o.o. p. Jarosław Berlin, burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski, zastępca komendanta ds. medycznych Robert Sokołowski, Krzysztof Wołyniak z synem, nadleśniczy Nadleśnictwa Tuczno p. Marcin Majchrzak.

Partnerem i głównym sponsorem akcji była firma Ludwig Czekolada z Tuczna Sp. z o.o. ale to także dzięki dobrym sercom mieszkańców powiatu i internautów udało się zakupić potrzebny sprzęt.

Fundacja Magia Serca uruchomiła zbiórkę na sprzęt medyczny dla szpitala w Wałczu. Jednocześnie przeprowadzone zostały konsultacje z komendantem placówki odnośnie potrzebnej aparatury, dzięki którym postanowiono zakupić bronchofiberoskop optyczny - urządzenie, dzięki któremu badać można tchawicę i oskrzela. Taki sprzęt w wałeckim szpitalu już się znajduje, jednak potrzebny był jeszcze jeden - w wersji przenośnej. Koszt urządzenia to około 35 tys. zł.

W obecnym czasie bronchofiberoskop optyczny jest podstawową aparaturą do diagnostyki zmian w płucach. Akcja związana jest, oczywiście, z pandemią koronawirusa na świecie.

Fundacja ruszyła ze zbiórką, były ogłoszenia i atrakcyjne licytacje. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem wśród mieszkańców, ale nie tylko – czynnie włączył się również Krzysztof Głowacki, pochodzący z Wałcza, zawodowy mistrz świata organizacji WBO w wadze junior ciężkiej.

Jak widać, dzięki wspólnym działaniom można osiągnąć więcej – jednocząc się, czynić wiele dobrego dla nas wszystkich. Burmistrz miasta - Maciej Żebrowski - wyraził podziw dla pracy Fundacji, dla jej zaangażowania i sprawności działania. Podkreślił również nadzieję, że takich problemów jak walka z pandemią będzie w naszym szpitalu jak najmniej.

Serdecznie gratulujemy udanej zbiórki i zakupu tak ważnego dla zdrowia każdego z nas sprzętu.

 
Źródło informacji oraz zdjęcia: WRiPM