OGŁOSZENIE BURMISTRZA MIASTA WAŁCZ z dnia 09 maja 2024 r.

o wyłożeniu do publicznego wglądu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wałcz dla terenu położonego w rejonie ulic: Orlej, Pocztowej i Sądowej

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu ogłasza otwarty  nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze - GŁÓWNY KSIĘGOWY- w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wałczu.

Podobnie jak w ubiegłym roku rozmieściliśmy pułapki lepowe na kasztanowcach rosnących na terenach administrowanych przez Miasto Wałcz. Główne skupiska tych drzew występują nad jeziorem Raduń, przy ul. Kołobrzeskiej oraz ul. Nowomiejskiej.

Jubileusz 103 lat życia to niecodzienna i doniosła uroczystość. W dniu 18 kwietnia 2024r. 103 urodziny obchodziła mieszkanka naszej miejscowości Pani Bogna Fryza.

Z tej okazji, w imieniu Burmistrza Miasta Wałcz, Pani  Magdalena Krawczyk, Sekretarz Miasta oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Lilla Możejko odwiedzili Szanowną Jubilatkę w miejscu zamieszkania. Pani Bogna Fryza przyjęła gratulacje oraz życzenia dalszych lat życia, spędzonych w zdrowiu i szczęściu rodzinnym. Jubilatce  wręczono kwiaty i życzenia. W tej wzruszającej uroczystości Jubilatce towarzyszyła najbliższa rodzina.

Szanowna Jubilatko, życzymy Pani wszelkiej życiowej pomyślności, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i niech upływa w spokoju i zdrowiu.


Źródło informacji: Lilla Możejko, Wydział Spraw Obywatelskich

Właściciele posesji, na których wciąż znajdują się wyroby zawierające azbest, ponownie mogą starać się o dofinansowanie do jego demontażu i utylizacji w ramach akcji prowadzonej przez Urząd Miasta Wałcz.

Burmistrz Miasta Wałcz zaprasza mieszkańców Wałcza na spotkanie informacyjne w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”, które odbędzie się we wtorek 23 kwietnia br. o godz. 12:00 w Sali Czytelni Wałeckiego Centrum Kultury przy Pl. Zesłańców Sybiru 3 w Wałczu.