Dziewczyny z Korony nie zwalniają tempa.

Po tytułach mistrzowskich, zwycięstwach z zawodniczkami zagranicznymi, przyszedł wymagający start w stolicy Chorwacji.

W Zagrzebiu odbył się dziesiąty międzynarodowy turniej Zagreb Open, dla dwóch kategorii wiekowych młodziczek oraz kadetek. Z Kadrą Narodową Młodziczek udział w nim brała człopianka Joanna Szlędak, a także opiekun kadry i trener wałeckiej Korony Łukasz Butryński. W turnieju uczestniczyły także, dzięki dofinansowaniu Miasta Wałcz, kadetki Oliwia Jakubczyk i Oliwia Araszewska.

Najważniejsze tego roczne starty są już za nami. Nasze podopieczne zdobyły w tym roku kolejne tytuły Mistrzyń Polski, walczyły na Mistrzostwach Europy kadetek w Gruzji i młodziczek w Sarajewie. Jednak po krótkim odpoczynku cały czas ciężko pracy. Bieżący okres jest niezwykle istotny, bo to co budujemy teraz będzie procentowało w przyszłym roku. O spoczywaniu na laurach nie może być mowy. Wręcz przeciwnie nasze apetyty, trenerów i zawodniczek, są coraz większe. Nasze podopieczne w większości przechodzą do starszych kategorii wiekowych, dlatego musimy dbać o ich stały rozwój. Temu służą właśnie starty międzynarodowe, które naszym zawodniczkom dają kolejne bodźce do rozwoju i pozwalają zdobyć doświadczenie, którego w naszym kraju ciężko szukać. Chcielibyśmy bardzo podziękować włodarzom miasta Wałcz za dofinansowanie wyjazdu, bo bez tego 2 nasze podopieczne nie miałyby możliwości rywalizowania z czołówką europejską – komentują trenerzy wałeckiej Korony.

Występ w Zagrzebiu okazał się bardzo wymagający. Oliwia Araszewska skrzyżowała rękawice z brązowa medalistką Mistrzostw Europy i Mistrzynią Węgier, natomiast Oliwia Jakubczyk dwukrotną Mistrzynią Europy z Cypru. Wałczanki mimo, że wystąpiły w wyższych niż normalnie kategoriach wagowych, pokazały się z bardzo dobrej strony. Co prawda musiały uznać wyższość bardziej utytułowanych rywalek, ale zaprezentowały bardzo dobre wyszkolenie i dały dobre walki. Jednocześnie zdobywając brązowe medale i bezcenne międzynarodowe doświadczenie.

W stolicy Chorwacji wystąpiła także Kadra Narodowa Młodziczek Łukasza Butryńskiego, a w jej składzie człopianka Joanna Szlędak. Kadra Nardowa zanotowała bardzo udany występ zdobywając 3 złote medale i 1 srebrny. Polki pokonały m.in. Węgierki czy Chorwatki i zdobyły m. in. tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Wyjazd został dofinansowany przez Miasto Wałcz.