Oliwia Jakubczyk z wałeckiej Korona pokonała wszystkie swoje rywalki w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kraśniku i została Mistrzynią Polski kadetek.

Brąz z tej imprezy przywiózł także Daniel Jesiotr.


W minionym tygodniu w Kraśniku odbywały się Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów, na których Wałcz reprezentowany był przez dwójkę zawodników wałeckiej Korony. Oboje wrócili z medalami. Brązowy medal zdobył ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików, Daniel Jesiotr, któremu niestety nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku. Mimo pewnego zwycięstwa w ćwierćfinale, w półfinale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i zadowolić się medalem koloru brązowego.


Znacznie lepiej spisała się Oliwia Jakubczyk, która by móc wystąpić w finałach mistrzostw, wcześniej musiała wystąpić w dwóch eliminacjach, najpierw  w Ciechocinku, a później w Grudziądzu. Wałczanka, będąc młodszym rocznikiem, w walce półfinałowej pokonała ubiegłoroczną medalistkę z Kętrzyna, po wyrównanym pojedynku. W walce finałowej przyszło jej skrzyżować rękawice z zawodniczką z miejscowego okręgu. Sędziowie jednak ocenili wyżej umiejętności bokserskie zawodniczki wałeckiej Korony, przyznając jej zwycięstwo na punkty. Dzięki temu tytuł Mistrzyni Polski zdobyła młoda wałczanka Oliwia Jakubczyk. Jest to w sumie już 14-ty złoty medal Mistrzostwo Polski wałeckiej Korony.


Cieszy nas ogromnie ten sukces, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich okresie, gdzie ciężko było o stary czy nawet o normalne treningi. Jednak jest to efekt ciężkiej pracy i uporu z jakim dążyła do sukcesu nasza młoda podopieczna – 
komentują trenerzy Korony. Oliwia miała bardzo ciężkie początki, los stawiał naprzeciw niej zazwyczaj albo większe albo cięższe bądź też dużo bardziej wymagające rywalki. Mimo tego nie załamywała się niepowodzeniami, nie poddawała tylko wciąż ciężko pracowała. Dzisiejszy sukces nie jest dziełem przypadku, tylko zasłużoną nagrodą za trud i poświęcenia.


Źródło informacji: Ł. Butryński