OZEN PLUS Sp. z o.o. obejmuje swoją powierzchnią ok. 90.000 m2. Głównym obszarem naszej działalności jest produkcja: węgla drzewnego i brykietu węgla drzewnego oraz „zielonej" energii elektrycznej mającej status energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. 

Fabryka została uruchomiona w 2011 i jest niewątpliwie najnowocześniejszą tego typu fabryką, przynajmniej w Europie. Nasze zdolności produkcyjne w zakresie węgla drzewnego i brykietu węgla drzewnego na łącznym poziomie ok. 20 000 ton w skali roku sprawiają, że należymy do największych podmiotów w branży.  

Przywiązujemy ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego i zachowania jego walorów. Dlatego stworzyliśmy najnowocześniejszy i przyjazny środowisku zakład, który pozwala na pełne wykorzystanie surowca i energii w nim zawartej.

W trosce o środowisko:
 • stworzyliśmy najnowocześniejszą fabrykę o przemyślanym procesie technologicznym,
 •   zastosowaliśmy najnowocześniejsze urządzenia ochrony środowiska,
 • proces produkcyjny węgla drzewnego prowadzimy w sposób egzotermiczny (zamknięty), nie wymagający spalania paliw i nie powodujący emisji szkodliwych substancji,
 • wykorzystujemy surowiec w 100%,
 • do produkcji zużywamy surowiec posiadający certyfikat FSC®, przez co wspieramy rozwój odpowiedzialnej gospodarki leśnej,
 • jako pierwsi na świecie wykorzystujemy powstającą w procesie produkcji węgla drzewnego energię cieplną do produkcji „zielonej" energii elektrycznej,
 • wytworzona w zakładzie OZEN PLUS  energia elektryczna posiada status energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
 • podnosimy świadomość ekologiczną nabywców węgla drzewnego i brykietu, nasi klienci, nabywając węgiel drzewny i brykiet produkcji OZEN PLUS jednocześnie przyczyniają się do wzrostu wykorzystania „zielonej" energii elektrycznej.


Moc zainstalowanego turbozespołu firmy SIEMENS to 7,23 MW, a roczna produkcja "zielonej" energii elektrycznej to ok. 52.000 MWh.

Węgiel drzewny produkowany jest w 2 niezależnych liniach produkcyjnych – retortach ruchu ciągłego. Selektywny dobór surowca w postaci twardych gatunków drewna liściastego w połączeniu z nowoczesną technologią powoduje, że nasze wyroby osiągają najwyższy poziom jakości. Zakład dysponuje również własnym modułem brykietowania oraz kompleksem magazynów wyrobów gotowych o powierzchni ponad 8.500 m2.
 
Do produkcji węgla drzewnego używamy wyłącznie drewna liściastego, przede wszystkim twardych gatunków, tj. buk, dąb, jesion czy grab, z certyfikatem FSC®.

Dbając o dobór najlepszego surowca w połączeniu z innowacyjną i proekologiczną technologią oraz stałym nadzorem nad zachowaniem wyznaczonych norm jakościowych sprawowanym przez własne laboratorium, nasze wyroby osiągają najwyższą jakość.

 

Dlaczego warto wybrać węgiel drzewny „Grill Premium"?
 

 • Produkcja odbywa się w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego, w nowoczesnym zakładzie, zlokalizowanym w północno – zachodniej Polsce.
 • Używane do produkcji surowce spełniają międzynarodowe standardy odpowiedzialnej gospodarki leśnej FSC®.
 • Jest to produkt najwyższej jakości.
 • Jest produktem w 100% naturalnym, nie zawierającym chemikaliów.
 • Odznacza się wysoką wartością opałową (31.700 kJ/kg), dzięki czemu zapewnia odpowiednią temperaturę żaru.
 • Zapewnia długi czas grillowania, a opakowanie 2,5 kg wystarcza nawet do 300 minut.
 • Grillowanym produktom nadaje niepowtarzalny smak i aromat.

Siedziba Ozen

Dane kontaktowe:

OZEN PLUS Sp. z o.o.
78 – 600 Wałcz
ul. Budowlanych 9
 
tel. +48 67 258 9680
fax: +48 67 258 9072
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sekretariat: wew. 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział Księgowości: wew. 13
Dział Księgowości: wew. 14
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział Zakupu Surowca: wew. 15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział Kadr: wew. 18
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział Sprzedaży i Marketingu: wew. 23         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Pozostałe firmy