VNH - baner

Historia VNH sięga roku 1994, kiedy to firma Vogel & Noot wraz z firmą miejscową postanowiły zbudować w Wałczu najnowocześniejszą fabrykę grzejników przeznaczonych na polski rynek. Kontrakt podpisano w sierpniu 1995 roku, a pierwsze kroki w celu powiększenia i przekształcenia starej fabryki płyt betonowych podjęto natychmiast. W maju 1996 roku, zaledwie osiem miesięcy później, fabryka została oficjalnie otwarta. Początkowo w fabryce powlekano i pakowano grzejniki rurowe, które docierały do Wałcz z innej fabryki Vogel & Noot w Wartbergu, a następnie wprowadzano je na polski rynek. Pod koniec tego samego roku, 110.000 grzejników, które przeszły przez fabrykę w Wałczu, dotarło do polskich klientów.
Wraz z oddaniem w 2000 roku drugiej linii zgrzewania, wyremontowanego i zmodernizowanego budynku biurowego oraz centrum zdrowia  można mówić o rozwoju firmy na szeroką skalę.
W marcu 2002 roku fiński koncern Rettig Heating przejął większościowy pakiet akcji spółki Vogel & Noot Warmetechnik. Tym samym VNH dołączyło do największych producentów grzejników centralnego ogrzewania w Europie. Tak wielki sukces fabryka zawdzięcza nowoczesnym technologiom, a co za tym idzie wysokiej jakości popartej certyfikatami ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004 nadanym przez BSI .

Obecnie Rettig Wałcz zatrudniający do 300 osób jest jednym z głównych pracodawców w mieście i regionie. Firma współpracuje z lokalnymi dostawcami usług, co dodatkowo zwiększa jej rolę wśród lokalnej społeczności. Roczna zdolność produkcyjna fabryki kształtuje się w okolicach 1,5 miliona grzejników płytowych wytwarzanych na trzech liniach.
Marka COSMO oferuje innowacyjne rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w technologii grzewczej, od grzejników płytowych profilowanych i płaskich, niskotemperaturowych i łazienkowych, aż do dekoracyjnych. Każdy z oferowanych produktów dostępny jest w kilku kolorach, wzorach i wariantach montażu. Jedno pozostaje natomiast niezmienne – najwyższy standard wykonania oraz gwarancja ekonomicznego i efektywnego rozprowadzania ciepła.
Grzejniki COSMO charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną a jednocześnie spełniają wszelkie wymagania designerskie użytkowników. Wyprodukowane z wysokiej jakości stali, z doskonale zabezpieczoną przed korozją powierzchnią, otwierają całkowicie nowe horyzonty. Występują zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej, gładkiej i profilowanej, zapewniając szeroki wybór kolorów i wymiarów. W ofercie z linii COSMO znajdują się także grzejniki kompaktowe, które łączą w sobie elegancję z funkcjonalnością i jednocześnie stanowią kombinację jasnych, prostych linii oraz nowoczesnej technologii. Szybkie ogrzanie pomieszczenia i wysoką elastyczność ze względu na moc oraz  uniwersalność podłączeń gwarantują grzejniki zaworowe. To produkt sprawdzony, który uzyskał doskonałe wyniki w międzynarodowym teście pod względem komfortu, zaraz obok ekonomiczności oraz braku negatywnego wpływu na środowisko przy racjonalnej eksploatacji instalacji.
W pomieszczeniach, w których nacisk kładzie się na czystość i sterylność sprawdzą się grzejniki higieniczne. Grzejniki modernizacyjne to prosta, bezproblemowa oraz szybka wymiana starego grzejnika żeliwnego, a także doskonała odpowiedź na nieefektywną pracę oraz nieatrakcyjne wzornictwo starych grzejników.
Grzejniki COSMO pionowe i plan Pionowe stosuje się tam, gdzie montaż poziomy jest niemożliwy.

Poza tym fabryka dostarcza pełną gamę złącz grzejnikowych dla fabryki Rettig Węgry w Mosonmagyarovar i jest głównym dostawcą złącz dla Rettig Heating Polska, producenta grzejników Purmo. Rettig Wałcz dostarcza swoje produkty do klientów w krajach takich jak: Niemcy, Polska Wielka Brytania, Rosja, Francja, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa i Szwecja.

siedziba VNH

VNH Fabryka Grzejników Sp. z o.o.
Ul. Budowlanych 10
78-600 Wałcz

Kontakt:
Sekretariat:
tel.67 356 5101

Marketing:
tel. 67 356 5171
Dział Obsługi Klienta:
tel. 67 356 5144
Dział Kadr:
tel. 67 356 5120
Pozostałe firmy