W dniu 23 maja br. w Urzędzie Miasta Wałcz odbył się Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa:  ROZALII i ROMANA OLĘDZKICH, którzy małżeństwo zawarli 07.02.1970r.

Żaden dzień się nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,

dwóch tych samych pocałunków,

dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

Wisława Szymborska, Nic dwa razyJubileusz Złotych Godów to wyjątkowa uroczystość, tak jak wyjątkowe są osoby, które w zgodzie i szczęściu rodzinnym przeżywają tak długi okres czasu.

Państwa osobiste święto, Państwa codzienność, trud i poświęcenie stało się sprawą wagi państwowej. Dlatego też w uznaniu tego pięknego Jubileuszu, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał Państwu odznaczenia w postaci Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski.

Ta piękna uroczystość  była dla Państwa dniem wspomnień, a dla nas wspaniałą okazją - jak mówił Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski- aby podziękować Państwu za wspaniały przykład dla tych wszystkich, którzy zamierzają związać się węzłem małżeńskim.

Czcigodnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, wielu uśmiechów i niezapomnianych chwil wśród Najbliższych.Źródło informacji: E. Spychalska, Urząd Stanu Cywilnego