Miniony weekend był pełen sportowych emocji za sprawą odbywających się w Wałczu 38. Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym.

Trzydziesta ósma edycja krajowego czempionatu w kajakowym maratonie, która odbyła się na malowniczym jeziorze Raduń, przeszła do historii nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników, ale także dzięki niezwykle pozytywnym recenzjom, które zalały organizatorów po zakończeniu wydarzenia. Zgromadzenie około 370 zawodników z 53 różnych klubów z całego kraju stanowi nie lada wyczyn organizacyjny dla Wałeckiego Towarzystwa Sportowego “Orzeł” które wraz z całym miastem Wałcz stanęło na wysokości zadania, organizując imprezę kajakową o tak dużej skali.

Pozytywne opinie, które napłynęły od zawodników, trenerów, a także licznie zgromadzonej publiczności, podkreślają nie tylko doskonałą organizację zawodów, ale również wyjątkowe walory krajobrazowe jeziora Raduń oraz gościnność i otwartość mieszkańców Wałcza. Takie opinie są niezwykle ważne dla organizatorów, ponieważ stanowią potwierdzenie ich ciężkiej pracy oraz pasji, którą wkładają w promowanie sportów wodnych i aktywności fizycznej wśród szerokich kręgów społeczeństwa.

Sukces tej edycji czempionatu stanowi również znaczący impuls dla dalszego rozwoju turystyki i sportów wodnych w regionie. Możliwość przyciągnięcia do Wałcza tak licznej i różnorodnej grupy uczestników oraz widzów z całej Polski świadczy o dużym potencjale miasta jako centrum organizacji dużych wydarzeń sportowych. Jest to również doskonała okazja do promocji samego miasta i jego okolic jako atrakcyjnego miejsca dla miłośników kajakarstwa, przyrody i aktywnego wypoczynku. Organizatorzy mogą teraz z optymizmem patrzeć w przyszłość, planując kolejne edycje zawodów i inne imprezy, które będą przyciągać do Wałcza jeszcze więcej pasjonatów sportów wodnych.


Źródło informacji: P. Kleist, Wydział Rozwoju Sportu i Promocji Miasta