W dniu 14 marca br. w Urzędzie Miasta Wałcz, miała miejsce niezwykła uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego 4 par

Państwa: Urszuli i Michała Mazurkiewiczów- data zawarcia małżeństwa 25.12.1972r.

Państwa: Eleonory i Mariana Grygieńczów- data zawarcia małżeństwa 02.06.1973r.

Państwa: Zofii i Jerzego Łukaszewiczów- data zawarcia małżeństwa 28.07.1973r.

Państwa: Haliny i Ryszarda Kilijańskich- data zawarcia małżeństwa 25.08.1973r.

 

            Dostojni Jubilaci ponad 50 lat temu stawali na ślubnym kobiercu. Przyrzekali sobie miłość, uczciwość oraz dzielenie wspólnego losu na dobre i złe. Złożone przyrzeczenia dotrzymali mimo wielu zdarzeń życiowych oraz trosk o trwałość swojej Rodziny.

            Dlatego też w uznaniu tego pięknego Jubileuszu Prezydent RP przyznał Państwu odznaczenia w postaci Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. „Medal jak mówił Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski, jest wyjątkowym wyróżnieniem, który można uzyskać tylko we dwoje. Jest swoistą nagrodą, za to, że wytrwaliście w miłości i byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Niech Państwa szczęście trwa nadal, a w Państwach domach zawsze gości miłość, życzliwość i zaufanie”.

            Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Wałcz Maciej Żebrowski.

            Ta piękna uroczystość była dla Państwa dniem wspomnień, a dla nas wspaniałą okazją, aby usłyszeć przepis na udany związek czyli dużo wyrozumiałości, rozmowy, czułości i ponad wszystko miłości, która tak mocno łączy ludzi.

            Wszystkim Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, radości, niezapomnianych chwil wśród Najbliższych oraz kolejnych okrągłych rocznic czyli diamentowych. 

Źródło informacji: E. Spychalska, Urząd Stanu Cywilnego