13 marca od godziny 10:00 w Wałeckim Centrum Kultury odbywała się II Konferencja z cyklu "Zielone Miasta", tematem tegorocznego spotkania był "Wałcz Mędzyregionalnym Centrum Elektromobilności"

Konferencja naukowa "Zielone Miasta - Wałcz Międzyregionalnym Centrum Elektromobilności" była niezwykle udanym wydarzeniem, które zgromadziło reprezentantów różnych branż związanych z zielonymi technologiami. Uczestnicy mieli okazję wymieniać się doświadczeniami oraz poglądami na temat rozwoju elektromobilności i zrównoważonego transportu w miastach i na drogach. Jednym z głównych punktów programu był pokaz elektrycznego vana oraz autobusu, co stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania możliwości oraz zalet pojazdów elektrycznych w transporcie publicznym.

Obecność tak wielu ekspertów i pasjonatów w dziedzinie elektromobilności sprawiła, że konferencja była bogata w cenne dyskusje i inspirujące prezentacje. Tematy poruszane podczas spotkania miały na celu promowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie do stosowania przyjaznych dla środowiska rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, udało się wypracować nowe pomysły i strategie, które mogą przyczynić się do stworzenia bardziej zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska miast. Kluczowym punktem konferencji było podpisanie Deklaracji o Współpracy w zakresie technologi wodorowych przez reprezentantów województwa Zachodniopomorskiego, Lubuskiego oraz Wielkopolskiego.

Zielone Miasta - Wałcz Międzyregionalnym Centrum Elektromobilności to nie tylko doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat nowoczesnych technologii, ale także platforma do nawiązania nowych kontaktów i współpracy między przedstawicielami różnych sektorów gospodarki. Dzięki takim inicjatywom, rozwój elektromobilności staje się coraz bardziej realny, a przyszłość transportu w miastach wydaje się być bardziej ekologiczna i zrównoważona.

Źródło informacji: P. Kleist, Wydział Rozwoju Sportu i Promocji Miasta