25.10.2023 w MOSIR w Wałczu odbyła się konferencja i warsztaty  w ramach projektu Federacji Polskich Banków Żywności „Samorządy nie marnują”.   

Banki Żywności już od 25 lat zajmują się ratowaniem żywności przed zmarnowaniem i przekazywaniem jej podmiotom wspierającym osoby potrzebujące.

Projekt Federacji Polskich Banków Żywności, realizowany ma na celu zwiększenie wiedzy samorządów o działaniach w zakresie ograniczenia marnowania żywności oraz wpływu organizacji pozarządowych na tworzenie dokumentów strategicznych na szczeblu lokalnym.

Miasto Wałcz jako jedyny samorząd w województwie zachodniopomorskim  w ramach projektu wraz z zespołem powołanym przez Burmistrza Miasta przygotował strategię w której określone zostaną działania mające na celu ograniczenie marnowania żywności w naszym mieście a także sposoby jej powtórnego wykorzystania.  

Dziękujemy właścicielowi i pracownikom PPHU GASTRONOMIK za przygotowanie warsztatów w duchu zero waste, uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wałczu  za aktywny udział w konferencji oraz wałeckim Seniorom za uczestnictwo.Źródło informacji: A. Czerniewicz, Wydział Spraw Społecznych