Drodzy Mieszkańcy Wałcza!

Zbliżający się okres zimowy to czas trudnych warunków atmosferycznych, które mogą stwarzać poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.
Kierujemy do Państwa Apel o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące wsparcia oraz przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, samotnych, starszych, niepełnosprawnych i innych, które wymagają opieki w okresie zimowym, a w szczególności o:

  • zgłaszanie wszelkich przejawów występowania określonych zagrożeń życia i zdrowia,
  • zgłaszanie przypadków osób bezdomnych, które w okresie zimowym są pozbawione egzystencji w warunkach mieszkaniowych (osoby zajmujące nieogrzewane pomieszczenia gospodarcze, strychy, piwnice, garaże, altanki, sutereny, opuszczone obiekty magazynowe i inne pomieszczenia niemieszkalne),
  • informowanie nas o osobach starszych, samotnych, niepełnosprawnych, które wymagają wsparcia środowiskowego,
  • osobiste udzielanie pomocy osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym oraz bezdomnym w miarę posiadanych możliwości własnych przy zachowaniu niezbędnych rygorów sanitarnych.

W tym szczególnym okresie, nikt nie powinien pozostawać sam.

 

Informacje prosimy kierować do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałczu, ul. Nowomiejska 4, telefonicznie (działanie zalecane z uwagi na COVID-19), pod nr tel.: 67 258 0065 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu  Miasta Wałcz, tel. 67 258 44 71 w. 57 lub 56, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia telefon alarmowy 112

Źródło informacji: Anna Gródka, Wydział Spraw Społecznych