10 grudnia 2021 roku miejsce miało oficjalne przekazanie budynków mieszkalnych przy al. Zdobywców Wału Pomorskiego 83 i 85 w Wałczu.

W południe Burmistrz Miasta Wałcz Pan Maciej Żebrowski dokonał ceremonialnego przecięcia wstęgi w towarzystwie: Pana Mariusza Eysymontta- Prezesa TBS, Pana Marka Pawłowskiego - byłego Prezesa TBS, kierownika budowy Pana Huberta Nitki - przedstawiciela firmy Thermbau Polska, dziennikarzy telewizji Asta, czasopism Super Pojezierza i Extra Wałcz, mieszkańców, reprezentantów Urzędu Miasta oraz pracowników TBS.

Z ust Pana Prezesa Marka Pawłowskiego padły specjalne podziękowania dla: Pani Elżbiety Krasockiej, Pani Agnieszki Kozakowskiej oraz Pani Moniki Rudnickiej, za pomoc w realizacji inwestycji. Następnie wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek przygotowany w jednym z budynków. Po wypiciu symbolicznej lampki szampana goście zostali oprowadzeni po lokalach mieszkalnych.

Najnowsza inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Wałczu okazała się kolejnym sukcesem. Rozpoczęta w październiku 2019 roku budowa dwóch budynków mieszkalnych, zakończyła się w listopadzie 2021 roku i kosztowała 12,953 mln złotych. Wykonawcą inwestycji była firma Thermbau Polska z siedzibą w Pile. Nowoczesne budynki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Raduń cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu wszystkie z 48 mieszkań szybko znalazły swoich lokatorów. Wraz z terminem zakończenia inwestycji klucze do lokali zostały przekazane w ręce przyszłych mieszkańców.

Źródło informacji: TBS Wałcz