Droga Mieszkanko, Mieszkańcu Miasta Wałcz!

 

W natłoku wydarzeń, które każdego dnia pochłaniają nas bez reszty, zapominamy czasem o ważnych sprawach. Zarówno tych, które dotyczą życia prywatnego, jak i tych, które nakładają na nas ustawy. Rozumiemy to, dlatego uprzejmie przypominamy Państwu o terminach i należnościach, które dotyczą nas wszystkich.

 

Do 31 stycznia każdego roku należy składać deklarację na podatek od nieruchomości. Deklarację taką składają osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne, będące współposiadaczami nieruchomości wraz z osobą prawną.

 

Druk deklaracji obowiązujący od 01.07.2019 r. (DN-1) wraz z załącznikiem  ZDN-1 oraz  ZDN-2 (w przypadku zwolnienia przedmiotów opodatkowania z podatku od nieruchomości)  i uchwała
w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości możliwa jest do pobrania ze strony internetowej ww.bip.wałcz.pl w zakładce podatki i opłaty – podatek od nieruchomości (kliknij i sprawdź).

 

Przypominamy także, że na rok podatkowy 2021 obowiązuje uchwała Rady Miasta Wałcz z dnia 21.11.2017 r. NR VII/SXXXIX/276/17 w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

 

Bardzo prosimy o terminowe składanie deklaracji i dokonywanie wpłat.