Szanowni Mieszkańcy Wałcza

Z dniem 1 czerwca 2020 r. uległa zmianie wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Informujemy mieszkańców Wałcza o zmianie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W 2021 r. w Urzędzie Miasta w Wałczu została przeprowadzona procedura przetargowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Wałcz.  Informujemy, że usługa realizowana będzie przez firmę ATF Polska sp. z o.o. sp.k.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa, Urząd Miasta Wałcz, Plac Wolności 1, pokój 207, telefonicznie nr 67 258 44 71 wew. 25 lub pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Segregacja odpadów przez mieszkańców Wałcza w 2021 roku

 

Uprzejmie informujemy, że porównując dane dotyczące segregacji odpadów w Polsce (opublikowane przez GUS) z danymi, które odnotowaliśmy w Gminie Miejskiej Wałcz (ryc.1) zauważamy pozytywne rezultaty działań mieszkańców.

Ryc. 1. Porównanie segregacji odpadów w 2020 i 2021 roku w Polsce i Wałczu.

Widoczny jest spadek ilości zmieszanych odpadów, a wzrasta udział selektywnie zbieranych odpadów w ogólnej masie. Tendencja tego zjawiska w 2021 roku jest szybsza niż obserwowana w skali kraju. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w 2021 roku ilość odpadów w Polsce w porównaniu do 2020 roku wzrosła o 4,2 % , a w Wałczu mieszkańcy wytworzyli o 2,6 % mniej odpadów.