meseczka

szystkim wałeckim Seniorom, osobom powyżej 60 roku życia, przekażemy  maseczki ochronne wielokrotnego użytku. W poniedziałek i wtorek Pracownicy Urzędu Miasta oraz Wałeckiego Centrum Kultury ruszają w miasto, by wesprzeć tych, którzy są w najwyższej grupie ryzyka. Na ten moment przygotowaliśmy 3 000 maseczek, kolejne pakujemy dla Was na bieżąco. Docelowo 6000 maseczek trafi do naszych Seniorów. Aby być bliżej Was wybraliśmy kilka punktów w mieście:

Uprzejmie informujemy, że od dnia 22 kwietnia 2020 roku do odwołania katalog zadań, które Urząd Miasta będzie wykonywać w okresie epidemii COVID-19 obejmuje sprawy z zakresu:

zaslaniaj

Drodzy Mieszkańcy od dziś wszedł w życie obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki:

izba przyjęć

W dniu 7 kwietnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu rozstawili namiot ewakuacyjny na terenie 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu.

Namiot będzie służył jako polowa izba przyjęć dla osób, które przyjmowane będą na oddział do szpitala. Ma stanowić barierę ochronną przed potencjalnym zagrożeniem jakim jest Covid-19. W namiocie będzie pracował personel szpitala. Jest to tzw. pierwsza izba przyjęć, gdzie będą klasyfikowani pacjenci.

cudzoziemcy

Rada Ministrów w ramach rozszerzenia tzw. tarczy antykryzysowej przyjęła 7 kwietnia 2020 r. projekt kolejnej ustawy mającej na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii wirusa SARS-CoV-2. Zakłada on m.in. przedłużenie legalnego pobytu cudzoziemców przebywających w Polsce na podstawie ruchu bezwizowego lub wiz Schengen. Projekt przewiduje także wydłużenie okresu ważności kart pobytu oraz tymczasowych zaświadczeń tożsamości cudzoziemca.

Więcej informacji na: https://udsc.gov.pl/epidemia-koronawirusa-kolejne-rozwiazania-dedykowane-cudzoziemcom/

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.
Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.
Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o dobro nas wszystkich.
#zostanwdomu