Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym

na temat programu Aktywni  Obywatele – Fundusz Krajowy, które odbędzie się 13 lutego o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Pracownia Pozarządowa w Koszalinie, ul. Dworcowa 2.

Program Aktywni  Obywatele – Fundusz Krajowy prowadzony będzie w okresie 2019-2024. Wspierać będzie działania podejmowane przez organizacje społeczne w czterech obszarach:

Obszar 1. Angażowanie obywateli i obywatelek w sprawy publiczne i działania społeczne, w tym działania dotyczące ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym (koordynacja: Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”)
Obszar 2. Ochrona praw człowieka i równe traktowanie, w tym przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć (koordynacja: Fundacja im. Stefana Batorego)
Obszar 3. Wzmocnienie grup narażonych na wykluczenie (koordynacja: Fundacja im. Stefana Batorego)
Obszar 4. Wsparcie rozwoju sektora obywatelskiego (koordynacja: Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich)

Organizacje będą mogły się ubiegać o wsparcie na działania prowadzone w powyższych obszarach w ramach trzech konkursów dotacyjnych: dwóch na projekty tematyczne (Obszar 1.-3.) i jednym na projekty sektorowe (Obszar 4.).

Pierwszy konkurs na projekty tematyczne ogłoszony zostanie w lutym 2020!

Spotkanie skierowane jest do większych i mniejszych organizacji (z minimum rocznym stażem działania). Podczas spotkań organizatorzy opowiedzą o założeniach Programu i pierwszego konkursu dotacyjnego, a także o wyzwaniach związanych z obszarami wsparcia. Przedstawią inspirujące przykłady działań i odpowiedzą na pytania. Część każdego spotkania będzie miała charakter warsztatowy w postaci pracy nad wstępnymi pomysłami uczestników na projekty.

Zgłoszenia są przyjmowane do 6 lutego 2020 r. poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie: http://aktywniobywatele.org.pl/ruszamy-w-polske

Organizatorami spotkania są Fundacja im. Stefana Batorego i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” we współpracy z koszalińskim Stowarzyszeniem Pracownia Pozarządowa.

Informacji organizacyjnych dotyczących spotkania udziela Monika Widocka, tel. 889 079 015, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sprawach dotyczących programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy i założeń spotkania udziela Pani Olga Sokołowska, tel. 22 536 02 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji o programie Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy: http://aktywniobywatele.org.pl/o-funduszu/o-programie/

 

Źródło: Monika Turowska, Wydział Spraw Społecznych i Sportu