Wałcz pozyskał środki na edukację ekologiczną dla mieszkańców Wałcza i okolic.

Szanowni Państwo,
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy dotację na realizację zadania pn. „Kompleksowe działania edukacyjne w zakresie gospodarki odpadami dla mieszkańców powiatu wałeckiego”.
Środki pozyskaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu edukacja ekologiczna. Całkowita wartość projektu to 59 998,46 zł, a dofinansowanie to niemal 45 tysięcy złotych.
Na terenie całego powiatu wałeckiego zaplanowaliśmy dla Państwa szereg działań, które mają przyczynić się do zwiększenia świadomości w zakresie właściwej segregacji odpadów i gospodarki odpadami, m.in.
1.    Akcje informacyjne podczas imprez plenerowych w Wałczu, Tucznie, Człopie i Mirosławcu, gdzie będziemy dla Państwa ze specjalnym namiotem, w którym konsultanci powiedzą wszystko na temat właściwej segregacji odpadów, a dla wszystkich chętnych, uczestniczących w grach i zabawach, zagwarantujemy ekonagrody,
2.    Publikacje w lokalnej prasie informujące o sposobie segregacji odpadów,
3.    Zamieścimy informacje o sposobie segregacji odpadów na wybranych wiatach śmietnikowych oraz na przystankach autobusowych na terenie miasta Wałcz,
4.    Wyświetlimy krótkie filmy edukacyjne dot. segregacji przed seansami filmów w kinie „Tęcza” w Wałczu,
5.    Przeprowadzimy konkursy plastyczne w szkołach na terenie Miasta Wałcz, Gminy Wałcz, Gminy Mirosławiec, Gminy Tuczno, Gminy Człopa na „Eko-Plakat” z hasłem propagującym segregację odpadów,
6.    Zorganizujemy konkursy plastyczne dla mieszkańców z terenu Miasta Wałcz, Gminy Wałcz, Gminy Mirosławiec, Gminy Tuczno, Gminy Człopa na „Eko-Rzeźbę” z wykorzystaniem materiałów, które można segregować i utylizować (szkło, plastik, papier, itp.).  
Wierzę, że ta akcja pomoże Państwu spojrzeć na gospodarkę odpadami w sposób proekologiczny i zrównoważony, co pozwoli nam i naszym przyszłym pokoleniom żyć w czystym środowisku.  


O szczegółach akcji będziemy Państwa informować na bieżąco na stronach internetowych oraz w lokalnej prasie, a już teraz zapraszam w najbliższą sobotę (31 sierpnia) do Wałcza, gdzie od 16.00 do 20.00 będzie nas można spotkać na Zakończeniu lata przy Wałeckiej Alei Gwiazd.
Zapraszam!


Burmistrz Miasta Wałcz
Maciej Żebrowski

Tekst: Joanna Steinke, Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych