IV Rodzinny Rajd Gwiaździsty

Kategoria
Sport
Termin
2019-06-08 11:00
Miejsce
Wałecka Aleja Gwiazd - "pod zegarem" - Wałecka Aleja Gwiazd, 78-600 Wałcz
Telefon
67 258 35 29

1. RAJD ROWEROWY:

W rajdzie może wziąć udział każdy, kto zdąży się zapisać w sekretariacie SP4. Liczba miejsc jest ograniczona do 50 rowerów (własny sprzęt: rower, kask, znacznik – jaskrawa koszulka). Celem rajdu jest promocja turystyki rowerowej, podczas której omówione będą oznakowania szlaków rowerowych, przedstawienie najciekawszych tras rowerowych w okolicach Wałcza, zasady bezpieczeństwa oraz wskazanie dobroczynnego wpływu aktywności ruchowej, jaką jest jazda rowerem.

 2. RAJD PIESZY:

Rajd polega na przejściu wyznaczonej trasy (Wałecka Aleja Gwiazd, pod zegarem – okolice j. Mały  Raduń w Wałczu). W rajdzie może wziąć udział każdy, kto zdąży się zapisać w sekretariacie szkoły lub MOSIR. Liczba miejsc jest nieograniczona. Trasa będzie przebiegała od MOSiR-u, w stronę wiszącego mostu, j. Mały Raduń - MOSiR w Wałczu. Podczas pokonywania wyznaczonej trasy zaplanowane mamy różne ciekawe zadania (rozpalenie ognia za pomocą krzesiwa, odnalezienie wskazówek za pomocą kompasu, zapoznanie się z „zegarem leśnym”, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej itp.) „Rodzina” musi składać się minimum z dwóch członków i być minimum dwupokoleniowa. Zapraszamy również wszystkich amatorów nordic walking, mających ochotę na wspólny przemarsz.

ZAPISY:

  1. Zgłaszamy się do sekretariatu rajdu w godzinach od 10.45 do 11.15, gdzie będzie można uzyskać szerszy zakres informacji.
  2. Zapisujemy się na wybrany rajd i wypełniamy oświadczenie.
  3. Stawiamy się na miejscu startu (promenada nad j. Raduń – „przy zegarze”)
  4. OBOWIĄZKOWO zabieramy ze sobą dobry humor.

Po pokonaniu określonych tras, wszyscy spotykamy się na plaży MOSiR-u, gdzie będzie zorganizowane ognisko z ciepłym posiłkiem oraz szeregiem niespodzianek dla najmłodszych, ich rodziców i dziadków.

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY!

W rajdach udział biorą osoby pełnoletnie i dzieci. Za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci odpowiedzialność ponoszą prawni opiekunowie, bądź wyznaczeni przez nich pełnoletni uczestnicy rajdów/spływu. Celem imprezy jest integracja rodzin i zachęcenie jak największej liczby osób dorosłych i dzieci do aktywności fizycznej.

 
 

Terminy

  • 2019-06-08 11:00