Wałcz Zero Waste - życie bez śmieci

Kategoria
Inne
Termin
2019-05-18 10:00 - 12:00
Miejsce
Wałeckie Centrum Kultury - Plac Zesłańców Sybiru 3, 78-600 Wałcz
Telefon
67 381 95 60
Strona WWW
Załącznik

Jak w codziennym życiu ograniczyć powstawianie śmieci?

Stowarzyszenie Młodzi Wałcza zaprasza wszystkich mieszkańców Wałcza na bezpłatne spotkanie z ekspertem ruchu zero waste - Panią Małgorzatą Gęcą Vademecum Zero Waste.

Celem spotkania jest dostarczenie wiedzy oraz umiejętności i narzędzi do zaczęcia prowadzenia życia w stylu zero waste. Uczestnicy dowiedzą się, jak w prosty sposób ograniczyć ilość produkowanych każdego dnia śmieci. Jak z łatwo dostępnych produktów zrobić puder, balsam do ust, dezodorant, proszek do prania i do szorowania. Jak wyeliminować z mieszkania toksyczną chemię i zastąpić ją tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami. Jak zamienić to, co jednorazowe, na to, co wielokrotnego użytku.

MODUŁ 1: TEORIA
• Krótka prelekcja o ruchu zero waste. Na czym polega prewencja powstawania niepotrzebnych odpadów. Wpływ zanieczyszczenia plastikiem na zdrowie i środowisko.

MODUŁ 2: POKAZ I PORADY
• SKLEP: jak się przygotować, gdzie robić zakupy bez opakowań, jak być świadomym konsumentem podejmującym mądre i oszczędne decyzje zakupowe.
• KUCHNIA: jak przechowywać, pakować i przygotowywać żywność, żeby jej nie marnować.
• ŁAZIENKA: jak z łatwo dostępnych składników zrobić produkty higieniczno-kosmetyczne (puder, balsam do ust, suchy szampon, dezodorant, peeling, pastę do zębów) oraz jak zastąpić kilkanaście produktów jednym, ale dobrym mydłem.
• SPRZĄTANIE: jak usunąć z mieszkania szkodliwe produkty do sprzątania i zastąpić ją niedrogimi i naturalnymi środkami czystości.
• STYL ŻYCIA: jak w prosty sposób ograniczyć ilość produkowanych każdego dnia odpadów (na mieście, w podróży, w domu, w pracy, w szkole).

Prowadząca:
Małgorzata Gęca, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Praktyk i ekspert, zawodowo zajmuje się propagowaniem idei zero waste: życia, działania i myślenia w ten sposób. Zainspirowana przez Beę Johnson, autorkę Zero Waste Home, dzieli się praktyczną wiedzą o tym, jak poruszać się w świecie, w którym jest mniej rzeczy, a więcej szczęścia, zdrowia, czasu i oszczędności. Z pasją propaguje ograniczanie powstawania niepotrzebnych odpadów. Z wykształcenia polonistka, z wyznania zerowasterka. Autorka bloga Vademecum Zero Waste, na którym dzieli się sekretami, wspomnieniami i poradami opartymi na doświadczeniu. Podaje dziesiątki sposobików na zrównoważone życie: od pakowania śniadania bez plastiku do robienia proszku do prania. Nawet najbardziej zajęci mogą je wprowadzić.

ZAPRASZAMY!

 
 

Terminy

  • 2019-05-18 10:00 - 12:00