"Obecni w Tańcu" warsztaty ruchowo-taneczne "To jest teraz!"

Kategoria
Kultura i sztuka
Termin
2021-08-21 16:00
Miejsce
Wałeckie Centrum Kultury - pl. Zesłańców Sybiru 3, Wałcz
Telefon
512207877
W ramach programu "Obecni w Tańcu" zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na warsztaty ruchowo-taneczne „To jest teraz!”
Warsztaty „To jest teraz!” prowadzone przez Paulinę Giwer- Kowalewską skierowane do rodzin z dziećmi od 3 lat i bliskim im dorosłych.
Miejsce warsztatów:
Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury
Czas trwania warsztatów: 60 minut.
Paulina Giwer-Kowalewska: Jestem pedagożką tańca i artystką zajmującą się kreatywną pracą ruchową. Korzystam z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, szeroko opojmowanych technik socjoterapetycznych.
Idąc za tak wielką potrzebą spotkań i budowania kompetencji artystycznych w rodzinach, pragnę zaprosić Was, Drogie Rodziny do spotkania, które być może stanie się dla Was ciekawym i nowym doświadczeniem.
Idea “To jest teraz!” spotkania (w) ruchu, powstała z wymiany: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń Stowarzyszenia Kolekttacz (Paulina Giwer- Kowalewska, Aniela Kokosza, Agnieszka Dubilewicz). Spotkanie to budowanie relacji, sprawczości i siły.
Zamysł opiera się na pracy ze szczególnymi obiektami sensorycznymi https://intibag.eu/, ważnym uczestnikiem naszego wydarzenia i bodźcem do tworzenia.
Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia. Wiemy, że człowiek szybko, intuicyjnie odkrywa prawa danej przestrzeni, formułuje własne, dlatego przebieg naszych działań opiera się na dążeniu do kolejnych ustalonych punktów, ale rytm wyznaczają obserwatorzy, energia grupy. Otwartość na reakcje. Spontaniczne zmiany. Dozwolone różne wersje/warianty. Naturalne, niewymuszone zakończenie.
W naszym działaniu ma być normalnie, jak w pokoju, nie jak w teatrze. Nie oceniamy. Nie zmuszamy do komentowania. Przestrzeń dedykowana będzie do ciągłego ruchu, który czasem będzie intensywnym poruszaniem się, a czasem obserwowaniem swojego oddechu czy próby wyczucia bijącego serca. Chcemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała niekoniecznie muszą nic nie robić, żeby odpocząć.
Czasami ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym odpoczywamy, dzięki czemu możemy lepiej zaznajomić się z ciałem/ przybliżyć do niego świadomie.
Nasze działania będą interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało. Udowodnią, że ruch wymyka się stereotypom i “normom”, odbywa się daleko od sceny, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie. Podkreślać wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie.
Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchy (również rodziców)
Warsztat dedykowany jest również rodzinom z dziećmi o wyjątkowych potrzebach.
Zapraszamy do zapoznania się z obszerniejszym artykułem na temat warsztatów, które artystki przeprowadziły w ramach projektu „Kultura w drodze”.
https://kulturaupodstaw.pl/to-jest-teraz/
Wstęp wolny. Rezerwacja wejściówek w CIT i pod nr 512207877
Warsztaty dofinansowane z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Fot. Piotr Bedliński

 
 

Terminy

  • 2021-08-21 16:00