Warsztaty ruchowo-terapeutyczne w oparciu o technikę Ga-ga dla dorosłych

Kategoria
Kultura i sztuka
Termin
2021-08-01 10:00
Miejsce
Wałeckie Centrum Kultury - ul.plac zesłańców 3 wałcz
Telefon
+48 512 207 877
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

W ramach projektu "Obecni w tańcu" Wałeckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty ruchowe w oparciu o metodę GaGa z Gosią Mielech. Warsztat są darmowe jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zapisy na warsztaty są obowiązkowe pod nr tel. +48 512 207 877 Wejściówki na warsztaty do odbioru w CIT w Wałeckim Centrum Kultury. Warsztaty choreoterpeutyczne dofinansowane są przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Opis metody GaGa GaGa jest językiem ruchowym opracowywanym przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne „zafiksowania” i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi. Informacje o artystce Gosia Mielech – jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA, pedagożką tańca oraz założycielką projektu artystycznego DanceLab.Gosia jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała m.in z: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni. Gosia jest związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest gościnnym nauczycielem, w Szkockim Teatrze Tańca, Bangkok City Ballet (Tajlandia), Regionteater Väst (Szwecja), ilDance (Szwecja), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle – Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca, Operze Narodowej w Warszawie, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. 
Prowadzi warsztaty z: Gaga, tańca współczesnego, M.O.V.E., improwizacji, w: Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

 
 

Terminy

  • 2021-08-01 10:00