Partonat honorowy Partonat honorowy


Festiwal współfinansowany jest ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego 

Festiwal Dwóch Jezior - działo się w Wałczu

W miniony weekend 8 – 10 lipca br. naprawdę działo się w Wałczu. I choć deszcz przeplatał się z upalnym słońcem to atmosfera była gorąca. Na  miłośników aktywnego wypoczynku czekały regaty żeglarskie, zawody smoczych łodzi, rodzinny trójbój rekreacyjno - wędkarski, pokazy ratownictwa wodnego, wałecki triathlon wodny, i bitwa wodna. Należy podkreślić,  że każda z wymienionych dyscyplin cieszyła się ogromnym powodzeniem i budziła wiele pozytywnych emocji. Niesamowity widok żaglówek na jeziorze Zamkowym zapierał dech w piersiach. A okrzyki zagrzewające do walki podczas zawodów smoczych łodzi niosły się po całym jeziorze Raduń. Nad bezpieczeństwem czuwała załoga Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wałcza. Na dzieci, młodzież i dorosłych czekały liczne atrakcje: wodny tor przeszkód, flyboard, przejażdżka motorówką, wesołe miasteczko i dmuchane zamki. Na przygotowanych stoiskach można było zakupić min.: wileńskie wyroby mięsne, dzieła sztuki naszych lokalnych artystek, książki pisarki Doroty Schramek oraz pamiątkowe gadżety i zabawki. Swoje stoiska prezentowali również nasi sponsorzy: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu, Energopol Szczecin S.A. oraz Raiffeisen Polbank w Wałcz. Pracownicy firmy „Power – Tech"  z Wałcza, kolejnego naszego sponsora mogli bawić się wspólnie w namiocie niebieskiej koszulki.
 - Oferta Urzędu Miasta na wsparcie festiwalu w zamian za firmowy namiot była strzałem w dziesiątkę. Mamy miejsce w którym nasi pracownicy mogą wspólnie spędzić czas, posłuchać dobrej muzyki i świetnie się bawić. To niesamowicie integruje zespół . Zachęcamy wałeckie firmy by w przyszłym roku również skorzystały z takiej możliwości.
Muzyczna scena Festiwalu nie pozostawiała czasu na oddech. Sobotni wieczór wypełnił Wałecką Aleję Gwiazd Sportu dźwiękami muzyki szantowej natomiast niedzielna scena należała do Natalii Posiadała, Aleksandry Adrukajtis, Dominiki Ptak, Helenki z „Małych Gigantów" i długo oczekiwanego przez wszystkich Kamila Bednarka. Nad całością festiwalu czuwał oczywiście Roman Czejarek dziennikarz programu 1 Polskiego Radia, który informował mieszkańców i turystów o tym co ich czeka podczas Festiwalu.
 
Organizatorami festiwalu byli: Urząd Miasta Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „Drako", Armatorski Klub Żeglarski, Polski Związek Wędkarski  - koło Wałcz Miasto, WOPR Wałcz, zespół „Majtki Bosmana", Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. 
Organizatorów wspierali: Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy, Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu, Dolina Charlotty Resort & SPA, Energopol Szczecin S.A,  Wałeckie Ryby na Fali, Power – Tech Janusz Marcin Ejma; Firma Rodzinna "Klekot", Raiffeisen Polbank w Wałcz, Zakład Energetyki Cieplnej w Wałczu, Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Wałczu, Zakład Komunikacji Miejskiej w Wałczu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wałczu, Gospodarstwo Agroturystyczne „Nad Raduniem", Rezydencja Nad Jeziorem „Pestkownica", Gospodarstwo Agroturystyczne „Nad Rozlewiskiem", Gospodarstwo Agroturystyczne „Stodoła'. Oficjalny przewoźnik Festiwalu  - Przewozy Regionalne.
Zadanie współfinansowane z budżetu województwa Zachodniopomorskiego.
Patronat nad wydarzeniem objęli:  Wojewody i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Patronat medialny nad festiwalem objęli: Radio Eska, Tygodnik Pojezierze Wałeckie, Tygodnik Extra Wałcz, Radio Stargard i Radio PIK. Relację pogodową na żywo z Wałcza nadawała telewizja TVN Meteo Active i TVN 24

Zapraszamy do obejrzenia festiwalowej galerii.

 

A już nie długo ukaże się materiał filmowy  - Festiwal Dwóch Jezior, już dziś zapraszamy do oglądania.