Aktualności Aktualności

XIV turniej tenisowy dla amatorów Pojezierze Cup Zwycięzcy przyjechali z Piły

2 i 3 września w Wałczu odbył się XIV już turniej tenisowy dla amatorów Pojezierze Cup. Jednym ze sponsorów tego wydarzenia była Gmina Miejska Wałcz. Tym razem - zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn - główne nagrody pojechały ze zwycięzcami do Piły.

Do turnieju kobiet zgłosiło się 8 zawodniczek i 16 zawodników. W finale turnieju pań 19-letnia pilanka Wiktoria Wiącek zagrała na rzadko widywanym w Wałczu w rywalizacji pań poziomie, a jej rywalka - M. Ochrymowicz z Wałcza nie potrafiła znaleźć recepty na mocne i precyzyjne zagrania swojej rywalki. W pierwszym secie pilanka nie oddała ubiegłorocznej mistrzyni żadnego gema, w drugim było 6:4 dla Wiktorii, która w pięknym stylu wywalczyła główne trofeum.

W turnieju panów finał na pewno mógł się podobać - choć trochę mniej kibicom broniącego tytułu właściciela szkoły tenisowej OCHRYM Artura Ochrymowicza. Wałczanin robił co mógł, ale to było za mało, by zagrozić œświetnie grającemu Tomaszowi Dłużakowi z Piły, który wygrał 6:2, 6:1.
Uczestnicy chwalili organizację turnieju i podkreślali œświetną atmosferę, jaka panuje w nim od lat. Do integracji zawodników i gości imprezy przyczyniło się z pewnością ognisko z kiełbaskami, organizowane na brzegu Radunia w nocy z soboty na niedzielę.

Źródło/ tekst i zdjęcia: Tomasz Chruścicki, Pojezierze Wałeckie
 

Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: